Z POHÁDKY DO POHÁDKY

OBSAZENO

Unikátní letní tábor nejen pro rodiče a prarodiče s dětmi s mimořádně zážitkovým programem v kouzelném prostředí u přehrady v Horní Bečvě s velmi atraktivním výletem (popsaný níže) je příjemná rodinná dovolená s aktivním a exkluzivním celodenním programem a s plaváním pro děti i dospěláky. Program pro nejmenší táborníky je nabitý hrami, soutěžemi, atraktivní zábavou jako bublinková šou, pěnová party, malování na obličej, kreativní dílnou, divadlem, jízdou na koni, stezkou odvahy, bojovkami, diskohrátky a karnevalem (více v sekci PROGRAM). Stejně tak pro dospěláky, které čeká naprosto exkluzivní program včetně meditační lekce s tibetskými gongy, jogy aj. (viz níže PROGRAM).

Na letošním letním rodinném táboře na Vás čeká celotýdenní hra „Z pohádky do pohádky“, v níž se setkáme s nejrůznějšími pohádkovými bytostmi, které budete muset osvobodit ze zajetí a pak společně najít poklad. Každý den se projdeme jinou pohádkou a všichni společně se pak poslední den setkáme na velkolepém karnevalu.

Staňte se i vy pomocníky malých kamarádů a prožijeme společné tématicky laděné hry, soutěžení v lese, na louce, hřišti, ve vodě nebo pod střechou, také plavání, jízdu na koni. Pomůžeme dětem nejen při hledání pokladu, stavbě lesních království a výrobě přírodních šperků a dalších výtvorů, ale také překonat úskalí pohádkového lesa, večerní odvážné cesty či vyhrát Talentmánii nebo miniolympiádu. Program je speciálně přizpůsobený dle věku, tedy větším i menším dětem.
Nabitý program pro rodiče s dětmi střídají společné činnosti sportovní, tvořivé a soutěžní s aktivní účasti rodičů, na které navíc čekají turnaje, soutěže, střelba ze vzduchovky i kuše, úžasná kreativní dílna, obří tibetské gongy a mísy, zvonkohry břišní tance, jóga, meditace, karaoke, pozorování noční oblohy profesionálním dalekohledem a dny i večery plné zábavy.

Chcete-li o naších letních rodinných táborech vědět více, podívejte se do Fotogalerie a Videogalerie

Pobyt probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

HORY * ZDRAVÉ OVZDUŠÍ * PROJÍŽĎKA NA KONI * PŘEHRADA S PLÁŽÍ * GONGOVÁ LÁZEŇ * * JÓGA* BŘIŠNÍ TANCE * MEDITACE * KREATIVNÍ DÍLNY * MANDALY * GEOCACHING * NOČNÍ DALEKOHLED * OLYMPIÁDA * HRY * STEZKA ODVAHY * KARNEVAL* TOMBOLA * DIVADLA * TÁBORÁK * SOUTĚŽE * KARAOKE * TURNAJE * INTERAKTIVNÍ HRY * DISKOTÉKY * ATRAKTIVNÍ VÝLET * VEČERNÍ ZÁBAVNÝ PROGRAM * SKÁKACÍ HRADY * BUBLINKOVÁ ŠOU * MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ *PĚNOVÁ ARÉNA * BUBBLE BALL * DŘEVĚNÉ HŘIŠTĚ * PÍSKOVIŠTĚ

Termín : 4.8. – 10.8. 2024 (7 dní)
Místo: Chráněná krajinná oblast Beskydy Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“ Horní Bečva.
Ubytování: Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“ má všechny pokoje s vlastním soc. zařízením (WC a sprcha). Pokoje jsou 2 až 5lůžkové, mají zcela nové, kvalitní postele z masivního dřeva, rošty a povlečení. V rekonstruovaných pokojích jsou také nové koberce. Více níže viz UBYTOVÁNÍ
Stravování: Plná penze + svačinky a pití pro děti
Doprava: Vlastní
Cena s ubytováním:
Dospělý: plná penze + balíček služeb zážitkového programu : 6 690 Kč
Dítě od 3 do 16 let: 5 x denně strava + celodenní pití + zážitkový program: 5 490 Kč
Dítě do 3 let: se stravou a programem: 3 500 Kč
Dítě do 3 let: bez nároku na stravu, za lůžko a program 1 290 Kč
Dítě do 1 roku: bez nároku na stravu: zdarma
Slevy: 100 Kč za předchozí účast, za každou osobu.
Připojištění: Dospělý: 250,-Kč, Dítě: 200,-Kč Dospělý na 70 let: 380,-Kč – viz informace níže
Wi-Fi, hernička ,dětská postýlka a hlídání dětí zdarma, parkoviště, možnost úpravy stravy dle různých omezení. (bezlepková, bezmléčná) 
Objednat můžete ZDE

PROGRAM

V ceně je zahrnuto:
DOSPĚLÍ:
• lekce jógy, speciální obličejová jóga a břišních tanců, lekce Pět Tiběťanů, meditace, případně terapie RUŠ (detailněji popsáno na hlavní stránce Dospěláci s dětmi). Mimořádná a vyjímečná meditace a lekce pomocí obřích tibetských gongů Mirky Raškové, která je specialistkou na duchovní styl jógy, ale především je mistryně hry na léčivé gongy. Bude povídat o schopnosti léčit vibracemi. Přiveze tibetské mísy, které dá každému vyzkoušet na těle. Připraví pro Vás Gongovou vibrační lázeň, velmi léčivá meditace, pomoci níž se tužby a odstranění problémů a potíží dostává do nejvyššího vědomí a tyto záměry se pak plní.

• Kreativní dílna. Těšit se můžete na kurz speciálních technik, kdy si domů odvezete krásné výtvory a výrobky. Pomocí tavných pistolí si vytvoříte na památku věnec na dveře nebo stůl. Korálkování, malování na kameny a trička, savování, batikování. Vymalujete si vázičku, společně s dětmi budete tvořit masky, krásné náramky a přívěsky a metodou decoupage si vyzdobíte talíře, misky, rámečky nebo květináče, které všem budou doma připomínat milé okamžiky z minitábora, kde jste si mohli prožít ty nezapomenutelné společné chvíle s vašimi ratolestmi (o dílně detailněji na hlavní stránce Dospěláci s dětmi v sekci Kreativní dílna). Kreativní dílna bude ještě upřesněna. Pouze materiál je účtován za velmi zvýhodněnou cenu dle skutečné spotřeby.

• tvoření mandal z písku, které mají na tělo i duši blahodárný vliv (více v sekci Mandaly)
• střelba z kuší i vzduchovek, sportovní turnaje, šipky, stolní tenis aj.,
• zábavné deskové hry jako Activity, Alias, Kufr, Partička aj.
• sedmimílové skákací boty, obří bublinkové koule,
• karaoke, zábavné soutěže, divadlo
• dle počasí pozorování noční oblohy profesionálním dalekohledem

DĚTI:
•tvořivá dílnička. Malování na sklo a kamínky. Děti si vyrobí netradiční výrobky různými technikami, korálkování, dále škrabošky anebo masky. Malování na trička, sádrování, výroba mýdel. I nejmenší děti nepřijdou zkrátka. I na ně čekají velmi zajímavé techniky prohlubující motoriku (o dílně detailněji v sekci Kreativní dílna pro děti). Pouze materiál je za velmi zvýhodněnou cenu dle skutečné spotřeby. Máme nepřeberné množství zajímavého kreativního materiálu.

• vytvoří si na památku „léčivé“ obrázky z písku
• maškarní karneval s tombolou, módní přehlídka (maska vhodná k tématu)
• dětská jóga
• pohádková cesta za pokladem
• olympiáda
• Talentmánie
• zvonkohra a muzikoterapie s dětskými hudebními nástroji
• jízda na koních (od 2 let)
• večerní kino nebo divadlo na dobrou noc
• odměny, hry, rekvizity
• interaktivní hry
• zážitkové aktivity jako malování na obličej, multifunkční skákací hrady, vodní skluzavky, bublinky, pěnová party, hrací centra a hřiště

DĚTI A DOSPĚLÁCI SPOLU:
• vlastníme sedmimílové skákací boty!!! Novinka – Bublinový “fotbal”, aneb neskutečná zábava uvnitř nafukovací obří koule pro děti i dospělé.
• přehrada s plážemi, případně bazén
• obří barevné padáky
• geocaching (hledání kešek podle navigace)
• společné cvičení a tanečky, aerobic, kalanetika, tančící koberec
• zábavné, naučné a napínavé hry a soutěže, sportovní klání
• táboráky a kytary
• lesní domečky
• karneval a diskohrátky
• karaoke
• večerní hra a stezka odvahy
• divadélko
• turistická vycházka i s kočárky
• na pobytu je zajištěno zdravotní zabezpečení, včetně zdravotního materiálu a léků
• drobné ceny a sladkosti v soutěžích
• vybavená hernička včetně kreativních her pro větší děti

Zažijte týden plný dobrodružství, zábavy a legrace. Čeká nás Vás i Vaše děti spousta zajímavých her v lese, na louce i ve vodě, báječné aktivity a bláznivé soutěže uprostřed krásné a čisté beskydské přírody, celotýdenní dobrodružná táborová hra spojená se soutěžemi, dobrodružstvím a zábavou. Celý tábor je koncipován tak, aby se rovnoměrně prolínaly aktivity a hry v přírodě společně se získáváním různých dovedností a hlavně prima zábavou.

A to není zdaleka všechno, co bude náplní našeho tábora. S těmi odvážnějšími zavítáme i na kouzelnou přehradu. S dětmi zažijete nejen oblíbenou Superstar a Talentmánii, ale řadu dalších velmi oblíbených zábavných her plných legrace a vyzkoušíte si také karaoke a geocaching (hledání kešek podle navigace). Nebude chybět celá řada sportovních soutěží, turnajů, karneval a naše vyhlášené diskotéky a večerní zábavný program i ohňostroj.

Na malé táborníky čekají netradiční zážitkové hry, atraktivní zábava, soutěže a sporty na zdravém vzduchu v lesích a okolí přehrady o pěkné odměny.

Tábory pro rodiče s dětmi jsou skvělým konceptem spojujícím myšlenku dětských táborů pro nejmenší děti a aktivní dovolené rodičů či prarodičů s dětmi. Jsou pro dospěláky, kteří rádi soutěží s dětmi i mezi sebou a poznávají nové aktivity pro rozvoj svůj i svých ratolestí. Tábor je také dobrou školou sebepoznání a vstřebání impulzů pro další rozvoj dětí.

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ

Ubytování je zajištěno v rekreačním středisku Pekárny Rališka na Horní Bečvě, které je specialistou na pořádání ozdravných a dětských a rodinných pobytů, s nimiž má dlouholeté a bohaté zkušenosti. Rekreační středisko jsou umístěno v chráněné krajinné oblasti, v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy a v bezpečném místě, kde nejezdí auta. Kolem střediska je velmi prostorná travnatá plocha na nejrůznější aktivity a bezplatné parkoviště. Připojení k internetu Wifi. Poblíž je malebná přehrada s několika zabavnými a workoutovými hřišti. V Horní Bečvě je také možnost vyjížděk na koni.

Součástí je i několik kluboven, včetně televizní s videem, kde budou v případě deště probíhat aktivity a večer programy, karneval a diskotéky. Součástí je i velká jídelna s dobře vybaveným barem (pro dospělé čepované pivo). K dispozici je i kulečník, stolní fotbal, ping pong, dětské hřiště, prolézačky, skákací hrady, multifunkční nafukovací hřiště, pískoviště, ohniště se zázemím. Středisko je k dispozici pouze táborníkům!!!

Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“ má všechny pokoje s vlastním soc. zařízením (WC a sprcha). Pokoje jsou 2 až 5lůžkové. Středisko po částečné rekonstrukci vnitřních prostor i venkovních prostor, má nové stylové dřevěné posezení uvnitř i venku, pokoje mají zcela nové, kvalitní postele z masivního dřeva, rošty a povlečení. V rekonstruovaných pokojích jsou také nové koberce. K dispozici je varná konvice, lednice a mikrovlnná trouba.

Adresa: Horní Bečva 0162, 756 57 Horní Bečva
Více o ubytování v odkazu Ubytování

Budeme se snažit dle počasí trávit co nejvíce aktivit venku také vzhledem k ozdravnému ovzduší. Na středisku je sál a několik kluboven. Jedna z nich je určena výhradně pro aktivity minitábora a v ní bude i hernička pro děti. Program našeho minitábora je uzpůsobený pro děti všech věkových kategorií!

VÝLET

Za cenově zvýhodněný příplatek dle zájmu: velice atraktivní výlet například do Letního parku Bílá s možností vyjížďky na horu Zbojník sedačkovou lanovkou a jízdy na koloběžkách (menší děti podél řeky, starší a dospěláci možnost sjezdu) a procházky k Obůrce, kde žijí i bílí jeleni, a zpátky po Zbojnické stezce.

LETNÍ PARK BÍLÁ
Velice atraktivní výlet například do Letního parku Bílá s možností vyjížďky na horu Zbojník sedačkovou lanovkou a jízdy na koloběžkách (menší děti podél řeky, starší a dospěláci možnost sjezdu) a procházky k Obůrce, kde žijí i bílí jeleni, a zpátky po Zbojnické stezce. Letní park Bílá (atrakce + vodní svět + lanový park). Nabízí velké množství aktivit pro děti – letní tubing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), velký skákací hrad, „závodní“ okruh pro šlapací auta, ráj skluzavek (6 tří-metrových skluzavek, díky kterým je zdolání svahu hračkou a velkou zábavou), trampolína, obří pískoviště se spoustou nákladních aut a vybavení pro „opravdovou“ práci, Zbojníkova překážková dráha, minizoo. Děti se naučí rýžovat drahokamy nebo jako archeologové vykopávat kosterní pozůstatky. Vodní svět – v malém vodním světě zjistí, co vše dokáže voda. Lanový park – kde děti mohou překonávat opravdové lanové překážky bez nutnosti použít jistící prostředky (úvazky, karabiny, lana). Soustava nejrůznějších lanových překážek uspořádaných za sebou tak, že tvoří dráhu na kmenech stromů. Bezpečnost proti pádu z výšky je zajištěna záchytnými sítěmi.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Autobusem do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, kde je možnost procházky, (cca 2 km) za město s návštěvou předního výrobce zdravotně nezávadných svíček v Evropě – spol. Unipar, kde je možno domluvit zajímavou exkurzi s výkladem. Stejně tak je možno domluvit exkurzi s výkladem ve Světě kamenů nedaleko skanzenu. Dle domluvy návštěva nedávno postavené nádherné Jurkovičovy rozhledny (30 minutová trasa vzhůru) nad skanzenem ve stylu památkově chráněných Jurkovičových staveb na Pustevnách, anebo možnost návštěvy skanzenu – Valašského muzea v přírodě.
PUSTEVNY
Na Pustevny se dostaneme autobusem. Prohlídka Jurkovičových staveb i vyhořelé stavby Libušín, procházka k proslulé soše Radegast – pěší výlet po vrcholu – celý okruh tam i zpět do 5 km. Možnost projít v ČR naprosto unikátní stezku v oblacích Valaška s výhledy na Beskydy a Jeseníky až na Velkou Fatru. Součástí je právě naprosto skleněná vyhlídková plošina, která evokuje, že stojíte ve vzduchu, a 150 metrů dlouhý zavěšený “himálajský” chodník. Možnost individuálního nenáročného turistického výletu po vrcholu s nádhernými výhledy až k ojedinělé kapli a sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří toto místo podle dávné pověsti navštívili. Vyjedeme autobusem nahoru a půjdeme malebnou Naučnou stezkou Čertův mlýn, která vede z Pusteven na Martiňák a do Horní Bečvy přes svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko. Stezka má ve znaku Čertův stůl – unikátní skalní útvar.
GIBON PARK
V Rožnově pod Radhoštěm je místem vhodným pro skvělé aktivity dětí v příjemném prostředí lesoparku v srdci Beskyd. Adrenalinový zážitek spojený se zábavou pro každého, kdo si chce také ověřit svou fyzickou kondici, zdatnost, zručnost i odolnost.
ÚNIKOVÉ HRY PRO DĚTI V ROŽNOVĚ A NA PUSTEVNÁCH
šifrovací hra plná rébusů a hádanek na trase Pustevny – Radhošť nazvaná Za tajemstvím Radegasta. Ta je založena na podobném principu jako oblíbený geocaching, ale na rozdíl od něj nejsou v tomto případě potřeba žádné technické pomůcky. Při další jiné hře se plní různé orientační, matematické, znalostní i jiné úkoly, hledají se skrytá místa a luští zapeklité šifry. Hry jsou inspirovány skutečnými událostmi .

JAK OBJEDNAT

Vyplníte závaznou Objednávku a odešlete na adresu pořadatele: Tábory v Beskydech, z.s. Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, anebo naskenovanou e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz. Po obdržení objednávky je nutno uhradit zálohu za každého účastníka v minimální výši 2000 Kč. Objednávku také najdete v Dokumentech ke stažení.
Zeptejte se vašeho zaměstnavatele, zda vám ozdravný pobyt částečně nebo celý neproplatí z fondu (FKSP). Můžete žádat třeba jen o proplacení dětského ozdravného pobytu, fakturu Vám rádi vystavíme.

PLATBA

Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné.
Prosíme proto o dodržení povinnosti uvést vaše rodné číslo jako variabilní symbol při platbách.
Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem – číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo bez lomítka, do vzkazu pro příjemce napište název tábora
B) Složenkou – v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou –  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 2000 Kč/osoba, budete zařazeni do táborového pobytu. Na pobyt budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen.

STORNO PODMÍNKY

do 41 dnů před nástupem na pobyt                      20% z celkové ceny
40 – 31 dnů před nástupem na pobyt                    35% z celkové ceny
30 – 14 dnů před nástupem na pobyt                    50% z celkové ceny
13 – 7 dnů před nástupem na pobyt                      80% z celkové ceny
7 a méně dnů před nástupem na pobyt               100% z celkové ceny

POJIŠTĚNÍ

Nabízíme výhodný balíček pojišťovny Generali: úrazové pojištění s trvalými následky, společně se stornem pobytu (z důvodu nemoci – vratka 80%), pojištěním odpovědnosti na zdraví a majetku a pojištěním zavazadel.
Dospělý: 250,-Kč, Dítě: 200,-Kč Dospělý na 70 let: 380,-Kč

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Další detaily se o tomto letním rodinném táboře dozvíte v odkazu Dospěláci s dětmi.

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší oblíbení animátoři a celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech