TÁBOR PRO SENIORY

MÁME RÁDI ZVÍŘATA!

Unikátní retro tábor pro seniory  s zážitkovým programem v kouzelném ozdravném prostředí u přehrady v Horní Bečvě s atraktivními výlety (popsané níže) je týdenní ojedinělý pobyt s aktivním a v ČR naprosto exkluzivním celodenním programem doplněným plnou penzí. Táborový program je nabitý nejrůznějšími soutěžemi (i bláznivými), sportovními hrami, seniorskou olympiádou, střelbou, bojovkami, kreativní dílnou, zdravotním cvičením, populární karaoke, Talentmánií, večerní stezkou odvahy, táborákem, hledáním pokladu, bitvou o vlajku, tvoření mandal z písku, které mají na tělo i duši blahodárný vliv, dále tanečními a pěveckými večery či maškarním karnevalem s tombolou a zajímavými přednáškami i s videoprojekcí. Vycházkou nejen na houby a tradičně s překvapením ve formě výjimečného hosta nejen z TV Šlágr.
Mimořádná přednáška Heleny Čapkové, která má vlastní “léčebnou” pyramidu a pomáhá lidem zbavit se jejich tělesných i duševních trablů a bolestí. To, co potřebujeme všichni slyšet a poznávat, uvědomovat si a učit se, abychom v tomto životě obstáli, je pochopit duchovní zákony … Uvědomit si, co je smyslem našeho života, kam se ubírat, jak ho naplňovat a prožívat a hlavně nacházet lásku.

Mimořádná a vyjímečná meditace pomocí obřích tibetských gongů Mirky Raškové, která je specialistkou na duchovní styl jógy, ale především je mistryně hry na léčivé gongy. Bude povídat o schopnosti léčit vibracemi. Přiveze tibetské mísy, které dá každému vyzkoušet na těle. Připraví pro Vás Gongovou vibrační lázeň, velmi léčivá meditace, pomoci níž se tužby a odstranění problémů a potíží dostává do nejvyššího vědomí a tyto záměry se pak plní.
Tuto seanci máte možnost si na vlastní kůži okusit jedině u nás. Rovněž pro Vás připraví připravenou speciální jógu nejen v leže, ale v sedě, které zvládnou i lidé se zdravotními problémy,

Letos mimořádně přijedou manželé Novotní ze Zubří s nádhernou sbírkou drahých kamenů a minerálů z celého světa. Pan Novotný bude mít velice zajímavou přednášku nejen o tom, jak mohou kameny ovlivnit náš život a zdraví. Je vášnivým sběratelem a díky svému koníčku procestoval svět a přivezl i naprosté unikáty. Kameny a šperky z nich je možno i zakoupit. Každý kámen má svoji „duši“ a dokáže předat léčivou nebo magickou energii.

Tolik očekávaná přednáška se současným 82letým Mistrem světa ve “vzpírání”, kterého v 50 letech lékaři odepsali, že skončí na vozíku. V květnu tohoto roku se stal novým držitelem několika světových rekordů.

Přednášky zajimavých nejen seniorů, ale také mimořádných hostů.

Účast na veškerých aktivitách je na bázi dobrovolnosti.
Pojďte s námi strávit senzační a nezapomenutelný týden, pozitivně se naladit a vrátit o minimálně pět desetiletí zpátky, zavzpomínat na dětská léta a ráno slyšet to nevlídné volání: „Budíčééék! Rozcvička!“ nebo „Úklid! Bodování pokojů!“. Užijte si týden na zdravém vzduchu v horách, v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, u nádherné přehrady a ve středisku obklopeném lesy s úžasným venkovním zázemím, včetně klasického i antukového tenisového hřiště a posezením u ohně. Pod taktovkou našich skvělých oddílových vedoucích se ocitnete v době bezstarostného a bláznivého dětství, a zavzpomínejte na dobu prvních lásek a poznávání nových věcí. S námi zapomenete na všechny starosti, trable i zdravotní problémy a omládnete o několik let! Ti, kteří tento tábor již zažili, jsou toho jen příkladem.

Podívejte se, jak se senioři na naších retro táborech baví, do Fotogalerie a Videogalerie

Termín : 31.8. – 6.9.2024

7 dní – začínáme večeří a končíme snídaní!

Místo: Horní Bečva – Chráněná krajinná oblast Beskydy
Ubytování: Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“, pokoje s vlastním soc. zařízením  (WC a sprcha) hned u lesa. Pokoje 2 až 5lůžkové.
Letos je středisko po částečné rekonstrukci vnitřních prostor i venkovních prostor, nové stylové posezení, pokoje mají zcela nové, kvalitní postele z masivního dřeva, rošty a povlečením. V rekonstruovaných pokojích jsou nové koberce.

Strava: Plná penze + pití. Možnost úpravy stravy dle různých omezení (např. bezlepková, bezmléčná)
Cena: 6 890,- Kč při obsazení 3 a vícelůžkového pokoje, 7 190,- Kč při obsazení 2 lůžkového pokoje,  výjimeční hosté nejen z TV Šlágr, ozdravujíci lekce tibetskými gongy, zajištění výletů, celý unikátní zážitkový program uvedený níže v sekci Cena zahrnuje.
Slevy: Nutno uhradit celou částku nebo minimální zálohu 2000 Kč.
Objednat můžete zde.
Doprava:
Vlastní. Možno domluvit pro větší skupiny dopravu autobusem nebo svoz z Rožnova pod Radhoštěm za příplatek.
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741

Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

CENA ZAHRNUJE

Plnou penzi + pití, ubytování v pokoji hotelového typu, kompletní program, oddílový a zdravotnický personál, zdravotníka, diskžokeje s nestárnoucími songy, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, karaoke, výlet, vystoupení hosta, zajímavé přednášky i s videoprojekci a dále…
HORY * ZDRAVÉ OVZDUŠÍ * PŘEHRADA * MEDITACE * UZDRAVUJÍCI LEKCE TIBETSKÝMI GONGY * OLYMPIÁDA * DESETIBOJ * STŘELBA ZE VZDUCHOVKY, KUŠE a LUKU * ŠIPKY* HRY * PETANQUE * MORSEOVKA * VLAJKY * SIGNÁLY * ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ * STEZKA ODVAHY * MAŠKARNÍ KARNEVAL* TOMBOLA * TALENTMÁNIE * TÁBORÁK * SOUTĚŽE * KARAOKE * TURNAJE KREATIVNÍ DÍLNY * MANDALY Z PÍSKU* POKLAD * GEOCACHING * NOČNÍ DALEKOHLED *INTERAKTIVNÍ HRY * MEDITACE * TANEČNÍ a PĚVECKÉ VEČERY * ATRAKTIVNÍ VÝLETY * VEČERNÍ ZÁBAVNÝ PROGRAM * ZAJÍMAVÉ PŘEDNÁŠKY * VIDEOPROJEKCE*VYCHÁZKA NA HOUBY

Účast na veškerých aktivitách je na bázi dobrovolnosti.

ATRAKTIVNÍ VÝLETY

Podle počasí, zájmu a zdatnosti si lze vybrat z několika výletů autobusem. Například…
BÍLÁ
Méně zdatní mohou na horu Zbojník vyjet sedačkovou lanovkou. S ostatními se vydáme podél řeky Ostravice kolem loveckého Zámečku k Obůrce s divokou zvěří, kde mj. žijí vzácní bílí jeleni, mufloni a početná rodinka nenasytných divočáků. Projdeme kolem Čurábky a na vrcholu se seznámíme s historií hory Zbojník a pokocháme se nádherným výhledem na Lysou Horu. Zpátky se vydáme po Zbojnickém chodníku (Obůrku možno navštívit i po zpáteční cestě).
PUSTEVNY – Turisticky nenáročný výlet
Na Pustevny se dostaneme autobusem. Prohlídka Jurkovičových staveb i vyhořelé stavby Libušín, procházka k proslulé soše Radegast – pěší výlet po vrcholu – celý okruh tam i zpět do 5 km. Možnost projít v ČR naprosto unikátní stezku v oblacích Valaška s výhledy na Beskydy a Jeseníky až na Velkou Fatru. Součástí je právě naprosto skleněná vyhlídková plošina, která evokuje, že stojíte ve vzduchu, a 150 metrů dlouhý zavěšený “himálajský” chodník. Možnost individuálního nenáročného turistického výletu po vrcholu s nádhernými výhledy až k ojedinělé kapli a sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří toto místo podle dávné pověsti navštívili.
Pro méně zdatné:  prohlídka nové chaty Libušín ve spojení s návštěvou Stezky Valaška a odpočinkem (pro osoby se SP tlumočení do ČZJ)
Vyjedeme autobusem nahoru a půjdeme malebnou Naučnou stezkou Čertův mlýn, která vede z Pusteven na Martiňák a do Horní Bečvy přes svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko. Stezka má ve znaku Čertův stůl – unikátní skalní útvar.
VELKÉ KARLOVICE
komentovaná prohlídka národních kulturních památek -Kostel Panny Marie Sněžné, Karlovské fojtství, návštěva Pekařství VALAŠSKÉ FRGÁLY s.r.o.
Turistická naučná trasa Čarták – Zvonice Solaň, Galerie v přírodě.
GALERIE SOCH – PLUSKOVEC u Velkých Karlovic je poctou řemeslům, které jsou pro tento drsný kraj tak vlastní. Velký vyřezávaný betlém, sousoší Poslední večeře páně a další zhruba tři desítky dřevěných soch jsou postupně rozmístěné podél chodníčku. Jedna socha vedle druhé představují postavy různých řemesel, manuální práce a domácí výroby. Řezník, kominík, hodinářka, vinařka, dřevorubec, šenkýřka, pekař nebo hrnčíř či dudák. Unikátní je zejména betlém – Vánoční příběh, který se skládá z postav svatého Josefa a svaté Marie s Ježíškem, tří pastýřů, tří králů, andělů a ležící ovečky.
VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky, kam se dostaneme autobusem, po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů – horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Pro turisty, kteří nechtějí šlapat, a s možností individuálního programu:
Autobusem do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, kde je možnost procházky, (cca 2 km) za město s návštěvou předního výrobce zdravotně nezávadných svíček v Evropě – spol. Unipar, kde je možno domluvit zajímavou exkurzi s výkladem. Stejně tak je možno domluvit exkurzi s výkladem ve Světě kamenů nedaleko skanzenu. Dle domluvy návštěva nedávno postavené nádherné Jurkovičovy rozhledny (30 minutová trasa vzhůru) nad skanzenem ve stylu památkově chráněných Jurkovičových staveb na Pustevnách, anebo možnost návštěvy skanzenu – Valašského muzea v přírodě.

MOŽNOST DOMLUVY DALŠÍCH VÝLETŮ

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ

Ubytování je hned u lesa v horském Rekreačním středisku „Pekárny-Rališka“, které má dlouholeté bohaté zkušenosti s pořádáním ozdravných pobytů a táborů. Deštivé a špatné počasí nám rozhodně vadit nebude, jelikož součástí střediska je i několik kluboven, včetně televizní s videem a sálu, kde budou v případě deště probíhat aktivity a večer pak programy, karneval a taneční i pěvecké večery. K dispozici je i kulečník, stolní fotbal, ping pong, venkovní hřiště a ohniště se zázemím, nové venkovní i vnitřní dřevěné posezení.
Rekreační středisko je umístěno v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy. Kolem střediska je velmi prostorná plocha na nejrůznější aktivity a rovný les. Středisko bude k dispozici pouze táborníkům!!!
Adresa: Rekreační středisko Pekárny-Rališka, 756 57 Horní Bečva 0162. Více v odkazu Ubytování

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

Vyplníte závaznou Objednávku (viz. odkaz dokumenty ke stažení), kterou můžete zaslat emailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz nebo odeslat na adresu pořadatele: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Plaťte prosíme bankovním převodem na č.ú. 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo 1.účastníka bez lomítka nebo složenkou na adresu hl. vedoucího: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín.

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 2000 Kč, budete zařazeni na pobyt. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby  až  do naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen.
Celou platbu je nutno uhradit do 25.6.

V RÁMCI TÁBORA DÁLE NABÍZÍME

DVD  s VIDEO filmem ………… 360 Kč (+39 Kč poštovné)
Připojištění storna…………………..250 Kč (dostanete zpět 80 %  při doložené nemoci účastníka v termínu odjezdu a po předložení dokladu, nebo při nebo nenadálé závažné rodinné události).

STORNO PODMÍNKY

do 41 dnů před nástupem na pobyt                      30% z celkové ceny
40 – 14 dnů před nástupem na pobyt                    50% z celkové ceny
13 – 7 dnů před nástupem na pobyt                      80% z celkové ceny
7 a méně dnů před nástupem na pobyt               100% z celkové ceny
Možnost připojištění storna za 250 Kč (viz výše)

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech