TÁBOR PRO SENIORY

UNIKÁTNÍ POBYT PRO SENIORY S TERMÁLY

VZHŮRU NA ORAVICI!

Unikátní spojení táborového programu s tanečními a zábavnými večery pro seniory s termálními koupelemi a nezapomenutelnými výlety v okouzlující oblasti oravské části Západních Tater.

Zcela ojedinělý retro táborový pobyt pro seniory v kouzelném ozdravném prostředí Oravice s velice atraktivními výlety (popsané níže), možností turistiky po slovenských pokladech a opakovanou návštěvou termálních koupelí je týdenní pobyt s aktivním a naprosto exkluzivním celodenním programem doplněným plnou penzí a dopravou autobusem. Táborový program je nabitý nejrůznějšími soutěžemi, sportovními hrami, seniorskou olympiádou, Talentmánií, táborákem, hledáním pokladu, dále tanečními, soutěžními a pěveckými večery či maškarním karnevalem s tombolou a zajímavými přednáškami i s videoprojekcí.

Podívejte se, jak se senioři na naších retro táborech baví, do Fotogalerie a Videogalerie

Termín :
Turnus A: 13.5. – 19.5.2024 – OBSAZENO
Turnus B: 16.9. – 22.9.2024

7 dní – začínáme večeří a končíme snídaní! Bonus – po cestě zpět výlet.

Místo: Oravice  – Západní Tatry
Ubytování: Horská stylová chata Oravice (ubytování s foto popsané níže)
Strava: Plná penze. Možnost úpravy stravy dle různých omezení (např. bezlepková, bezmléčná)
Cena: 7 690,- Kč, v ceně doprava autobusem z Ostravy, 1 x vstup do termálních koupelí, výlet autobusem na atraktivní výlet (výlety popsané níže) a unikátní zážitkový program uvedený níže v sekci Cena zahrnuje. 
Slevy: Nutno uhradit celou částku nebo minimální zálohu 2000 Kč.
Záloha:
minimálně 2000 Kč,
Objednat můžete zde.
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín

Oravice je osada na Slovensku v Tiché dolině a významné středisko turistiky. Dnes je osada oblíbeným východiskem nádherných túr, ale známá je především termálními koupelemi. Rovněž je východiskem pro nezapomenutelné výlety.

K dispozici bude po celou dobu autobus, který nás bude vozit na dohodnuté velmi atraktivní výlety.

Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

CENA ZAHRNUJE

Plnou penzi, ubytování, dopravu autobusem z Ostravy, vstup do termálních koupelí, výlet autobusem na atraktivní výlet, kompletní program, oddílový a zdravotnický personál, zdravotníka, diskžokeje s nestárnoucími songy, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, karaoke, výlety, turistiku, zajímavé přednášky i s videoprojekci a dále seniorskou olympiádu, zdravotní cvičení, talentmánii, poklad, maškarní karneval, večerní zábavné, soutěžní a taneční večery atd.

Účast na veškerých aktivitách je na bázi dobrovolnosti.

UBYTOVÁNÍ

Chata ORAVICE je typická krásná horská chata postavená v roce 1954 v nadmořské výšce 812 m.nm. Vzdálená je od termálního koupaliště jen 100 metrů. Má kapacitu 52 míst ve 21 pokojích (12×2, 8×3, 1×4 lůžka), na každém pokoji umývadlo s pitnou vodou a zrcadlem, zrenovované WC v blízkosti na chodbě. K dispozici jsou dvě stylové jídelny, prostory na zábavu a hudební produkci, bar s TV, stolní fotbal, biliard, hřiště, kryté ohniště, parkoviště, internet.
Adresa: Chata Oravice, Oravice č.365,  027 44 Tvrdošín.

TERMÁLNÍ KOUPELE - Oravské termální celoroční koupele přímo pod Západními Tatrami

Oravice jsou jedinou lokalitou na Oravě s přírodní geotermální vodou. Termální sodno – vápenato – horečnato – siřičitá voda s vysokým obsahem železa napájí dva bazény v rekonstruovaném koupališti s rozdílnou teplotou vody. Zdraví prospěšná mineralizovaná voda velice vhodné pro seniory. Teplota vody se ve dvou nekrytých bazénech pohybuje v rozmezí 34°C – 38°C. Voda v Oravicích patří mezi významné termální vody na Slovensku s příznivými účinky na organismus – zejména na nemoci pohybového ústrojí, močových cest a ledvin.
Vedle termálních koupelí je nově vybudovaný Meander park, ve kterém si můžete užívat bazény s přírodní termální vodou. Vysoce mineralizovaná voda vyvěrá z hloubky 1611 metrů. Rekreanti mohou celoročně do pozdních hodin využívat sirnatých-vápenato-horečnatou vodu s vysokým obsahem železa. Z bazénů jakož i z celého areálu koupaliště je krásný výhled na vrcholky nejkrásnější části Západních Tater – horského celku Roháče.

TURISTIKA

Nenáročné turistické trasy spojené se spoustou vyhlídek a nádherných naučných chodníků

  • po červené značce na Skorušinu
  • po červené značce do Juráňovy doliny
  • po žluté značce na Maguru
  • po modré značce na Volovec
  • po zelené značce do Zuberce

Magická Juráňova dolina’
Soutěska Juráňova dolina je považována za jednu z nejkrásnějších roklin na Slovensku. Objevte nádherný poklad Oravy s krásnými výhledy. Lehkou nenáročnou túru začínáme před termálním koupalištěm v Oravicích. Ústí Juráňovy doliny tvoří jeden kilometr dlouhé soutěsky, přes které provede naučná stezka s mnoha lavičkami a vyhlídkami. Roklina je charakteristická výrazným kaňonem s vodou vymletými vyhloubeninami na dně a malými vodopády.

Chodníky pro imobilní
Z Oravic vede dvojice turistických stezek vhodných pro imobilní, ale i pro rodiny s dětmi v kočárku. Mají asfaltový povrch a jsou přístupné po většinu roku.

  • První trasa: červeně značený bezbariérový turistický chodník, vhodný pro lidi se sníženou pohyblivostí a imobilní vede k myslivně v Tiché dolině. Má délku 3,4 km, jeho povrch je asfaltový.
  • Druhá trasa: modře značený bezbariérový turistický chodník vede Bobroveckou dolinou do lokality pod Grúnikem. Má délku 3,2 km, jeho povrch je asfaltový.

 

NEZAPOMENUTELNÉ VÝLETY

Oravský hrad
Jednou z největších turistických atrakcí severního Slovenska je ikonický  Oravský hrad, vybudovaný na skále nad řekou Orava v Oravském Podzámku jako „orlí hnízdo“. Hrad začali budovat na místě starého dřevěného hrádku po tatarském vpádu v roce 1241. Z původně malé pevnosti ze 13.století vznikl v průběhu následujících staletí rozsáhlý hradní areál, který má dnes 154 místností.

Oravská lesní železnice
Je jednou z mála zachovalých úzkorozchodných úvraťových železnic na světě a je unikátní technickou památkou. Dnes patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce Oravy. Vlaky Oravské lesní železnice odjíždějí na svou vyhlídkovou jízdu z údolní stanice Tanečník. Usadit se můžete do motorové dřeziny či panoramatických vozů, které táhne motorová lokomotiva. Trať v délce 3 kilometry na vrcholové nádraží Sedlo Beskyd v nadmořské výšce 935m nm vlak překoná za přibližně 15 – 20 minut. Zde si udělá přestávku, během které můžete vystoupit na vyhlídkovou věž nedaleko nádraží a rozhlédnout se na krásné panorama oravské přírody. Po prohlídce následuje jízda zpět do údolí.

Muzeum Oravské dědiny
Ukazuje život v oravských vesnicích v minulosti. Je umístěno v překrásném přírodním prostředí v podhůří Roháčů. Více než 50 staveb lidové architektury je zde rozestavěno v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. Nechybí zde ani technické stavby jako mlýn na vodní pohon, plátenický mandl na žehlení modrotisku, lisovna, hrnčířská pec a jiné. Nad „dedinkou“ se tyčí dřevěný gotický kostel sv. Alžběty Uherské ze začátku 15. století. Kostel s pozdněgotickým malovaným stropem a s funkčními přenosnými barokními varhany je opravdovým klenotem muzea. Zařízení domů a chov domácích zvířat i pěstování typických plodin umožňují návštěvníkům představit si život a práci „Oravanů“ v minulosti.

Zakopané
Zakopané, magické slovo pro každého milovníka hor, přírody a odpočinku. Nejvýše položené polské město se nachází nedaleko Oravice a má svůj specifický sloh. Krupówki – horská ulice plná překvapení je jedna z nejznámějších ulic v celém Polsku. Tržiště Gubałowka je nejznámější tržiště v širokém okolí. Najdete tu tradiční dřevěné výrobky, oblečení pletené a šité z místních vlněných produktů a mnoho jiného.
Procházkou skrz uličky tržiště se dostaneme ke spodní části lanovky k hoře Gubałowka. Rychle vyjedeme nahoru lanovkou zubačkou. Naskytne se nám jedinečný výhled na celé panorama Tater. Je možno spojit procházkou na druhý vrchol tohoto hřebene a tím je Butorowy Wierch. Zde se nachází mnou přezdívaná vyhlídková lanovka, kdy obzvláště cesta dolů je dokonalá.
Skokanský můstek Wielka Krokiew v Zakopaném, na kterém se skáče světový pohár, je mimo závody dostupný turistům.
Ještěrka – Jaszczurówka v Zakopaném. Stezka dřevěné architektury zakopanského stylu a turistická atrakce v Tatrách. Výlet do Jaszczurówky je také příležitostí prohlédnout si stavby dřevěné architektury v zakopanském stylu a seznámit se s historií termálních pramenů.
Dřevěný kostel ve Witowě – Kostel Matky Boží Škapulířové.
Ojediněle zachovaný nádherný starý dřevěný kostel, uvnitř se nachází novogotický oltář.
Horská salaš Bacowka – dodnes se tam vyrábí tradiční sýr.

Trstená a Tvrdošín
Centrum oravské kultury
Křížová cesta v Trstené – kulturně-rekreační zóna na místním kopci Bubeník
Jednotlivé zastávky jsou mohutné z tvrdého betonu a mozaiky s plastem, nádherné výhledy do krajiny.
Oravský hliněný Betlém – unikátní dílo vytvořené z vypálené keramické hlíny. Betlém tvoří 365 figurálních děl, které obsahují více než 500 postav. Součástí Oravského hliněného Betlému jsou miniatury Oravského hradu a 14 nejznámějších sakrálních objektů. Každá část Betlému je jedinečný originál, ručně vymodelovaný a vypálený v keramické peci.
Dřevěný kostelík v Tvrdošíně pochází z druhé poloviny 15. století a je plný zajímavých artefaktů: upoutají vás pozdně renesanční kazatelna s postavami evangelistů, obrazy apoštolů či překrásné klenbové malby. Nevýznamnější ozdobou stavby je barokní oltář s obrazem všech svatých ze 17. století.
Františkova huta je technickou památkou a zbytkem tovární haly železárny, nacházející se mezi obcemi Oravský Biely Potok a Podbiel, jehož chlouba je zdejší lidová architektura.

Socha Ježíše v Klinu
Svou nejslavnější podobiznu má Ježíš Kristus v brazilském Rio de Janeiru, tato ikonická socha stojí ale na světě hned ve třech identických kopiích. Kromě té lisabonské se další tyčí nad slovenskou obcí Klin u Oravské přehrady.
Majestátní monument stojí na kopci Grap v nadmořské výšce 686 metrů nad mořem, samotný Ježíš se pak vypíná ještě o 9,5 metru výše. Roztažené ruce Krista jsou široké 7 metrů, celá socha i s podstavcem váží 23 tun. Z vrchu je nádherný rozhled na přehradu Oravu, Tatry i Zakopané.

Plavba na vorech po řece Oravě
Tradiční splavování po řece Orava si užijete na vorech, na kterých vás voraři zaučí do tajů svého řemesla. Trasa trvající přibližně hodinu vede přímo pod dominantu oblasti – Oravský hrad. Poznáte mnohé romantické a tajemné zákoutí, naskytne se vám přenádherný výhled hrad. Zajímavosti z historie se dozvíte přímo od vorařů, výklad je součástí plavby.

Orloj ve Staré Bystrici
Svůj orloj má i Slovensko v malébné obci Stará Bystrica. Unikátní Slovenský orloj je řízený počítačem a jako jediný na světě ukazuje pravý sluneční čas. V každou celou hodinu se spustí pravidelné představení, při kterém se za zvuku zvonů ve věžičce promenáduje sedm apoštolů. Srdcem orloje astroláb, který také ukazuje i polohu Měsíce, jeho fáze, nebo Slunce v rámci znamení zvěrokruhu.

Leštiny – dřevěný kostel
Slovenská národní kulturní památka a lokalita zařazená do seznamu UNESCO – to je dřevěný evangelický kostel v Leštinách. Jde o typický artikulární kostel z konce 17. století, který se dochoval v neporušeném stavu a bez zásahů.

Oravská přehrada
Oravská přehrada je největší na Slovensku. Vznikla v roce 1954 zatopením 5 obcí – zbylo z nich pouze malé návrší, ze kterého se tak stal Slanický ostrov, kde najdete expozici lidového umění. Je přezdívaný jako „ostrov umění“.

Vyhlídkové plavby po Oravské přehradě – plavba trvá 90 minut, zastávka na Slanickém ostrově 30 minut. V barokním kostelíku, který je na ostrově, je expozice lidového umění, plastiky a malby, v bývalé hrobce je zase výstava, která návštěvníky seznámí s historií a výstavbou přehrady.

Roháčský vodopád
Největší vodopád v oblasti Roháčů v Západních Tatrách je v Zuberci a dosahuje výšky více než 20 metrů. Je atraktivní zastávkou na trase naučného chodníku směřujícího k Roháčským plesům. Terén není náročný, dobře dostupný a přístupný pro turisty celoročně.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

Vyplníte závaznou Objednávku (viz. odkaz dokumenty ke stažení), kterou můžete zaslat emailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz nebo odeslat na adresu pořadatele: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Plaťte prosíme bankovním převodem na č.ú. 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo 1.účastníka bez lomítka nebo složenkou na adresu hl. vedoucího: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín.

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 2000 Kč, budete zařazeni na pobyt. Účastníci budou závazně zařazeni podle data přijetí platby  až  do naplnění  kapacity pobytu!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve.

V RÁMCI TÁBORA DÁLE NABÍZÍME

DVD s VIDEO filmem ………… 360 Kč (+39 Kč poštovné)
Připojištění storna…………………..300 Kč (dostanete zpět 80 %  při doložené nemoci účastníka v termínu odjezdu a po předložení dokladu, nebo při nebo nenadálé závažné rodinné události).

STORNO PODMÍNKY

do 41 dnů před nástupem na pobyt                      30% z celkové ceny
40 – 14 dnů před nástupem na pobyt                    50% z celkové ceny
13 – 7 dnů před nástupem na pobyt                      80% z celkové ceny
7 a méně dnů před nástupem na pobyt               100% z celkové ceny
Možnost připojištění storna za 300 Kč (viz výše)

Pojďte s námi strávit senzační a nezapomenutelný týden, pozitivně se naladit a vrátit o minimálně pět desetiletí zpátky, zavzpomínat na dětská léta a ráno slyšet to nevlídné volání: „Budíčééék! Rozcvička!“ . Užijte si týden na zdravém vzduchu v horách, v kouzelné přírodě Oravice pod Západními Tatrami, u termálních koupelí a v horské chatě obklopené magickými turistickými stezkami a lesy s úžasným venkovním zázemím, včetně hřiště a posezením u ohně. Pod taktovkou našich skvělých oddílových vedoucích se ocitnete v době bezstarostného a bláznivého dětství, a zavzpomínejte na dobu prvních lásek a poznávání nových věcí. S námi zapomenete na všechny starosti, trable i zdravotní problémy a omládnete o několik let!

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech