HARRY POTTER

Denní Věštec

Veškeré dění na táboře najdete na Facebooku.

Termín : 20.7. – 27.7. 2024
Místo: Horní Bečva – Chráněná krajinná oblast Beskydy
Ubytování: Rekreační středisko „Pekárny Rališka“  renovované pokoje s vlastním soc. zařízením (WC a sprcha), kvalitní dřevěné postele z masivu, s velkým vnitřním zázemím pro táborníky, hřiště, velké venkovní prostory,  hned u lesa, malebná přehrada s několika zabavnými a workoutovými hřišti.
Strava: 5x denně a pitný režim
Kapacita: 80
Věk: 6 – 18 let
Doprava: Autobusem tam i zpět, z Ostravy, Bohumína, Frýdku-Místku nebo vlastní doprava
Cena: 5 890,- Kč (+300Kč v případě dopravy autobusem)
Lze uplatnit sleva až 500 Kč!!
Slevy: 100 Kč za poslanou závaznou přihlášku a zaplacení zálohy 2000 Kč do 31.1. za účast na některém z našich táborů, dále na každého sourozence, 200 Kč při účasti na více letních táborech v tomto roce (sleva na všechny tábory).
Slevy je u nás možno sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín

Chcete-li o našich táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí, Fotogalerie a Videogalerie.

Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

PROGRAM ZÁŽITKOVÉHO TÁBORA

Tábor Harry Potter sklízí každoročně nebývalý úspěch a bývá jako první vyprodán. Každý rok se snažíme naším studentům přinést nový a zajímavý program a celotáborovou hru, kterou provází neustálá bitva mezi jednotlivými kolejemi. Speciální a pestrý program, také chystáme jak pro nové mladší děti, tak i pro věrné a starší táborníky, bude plný napětí i adrenalinu a adekvátní jejich věku!!! Geocaching (hledání kešek podle navigace) – budeme zakládat novou kešku a vlastníme sedmimílové skákací boty!!! Novinka – Bublinový “fotbal”, aneb neskutečná zábava uvnitř nafukovací obří koule. Vodní skluzavky, bublinková show, barvičková rainbow show, aquazorbing, pěnová párty aréna, vodní fotbal.
Jako tradičně čeká táborníky velké překvapení.
Studenti, vítejte v Bradavicích! Čeká Vás slavnostní zařazení do kolejí, o kterém rozhodne kouzelný mluvící klobouk. Přítomni budou sám ředitel Brumbál, profesor Snape, profesorka Mc Gonnagallová, Hagrid i krutý Voldemort. Právě on bude po celou dobu usilovat o vaše životy, takže před ním musíte být po celou dobu na pozoru. Čeká Vás honba za pokladem v Zapovězeném lese, kteří hlídají mozkomorové, pavouci, Troll i Trojhlavý pes Chloupek. Musíte vyluštit šifry a osvobodit vězně z Azkabanu, jinak Voldemort zničí celé Bradavice. Chybět nebude ani populární boj o Ohnivý pohár, výuka kleteb a lektvarů, oblíbený a divoký turnaj ve famfrpálu a hledání zlatonky, relikvií smrti i kamene mudrců. Kouzelníci si budou muset poradit i v bludišti a jezeře. Celotáborová hra vyvrcholí zmařením pokusu o Voldemortovo zrození, a to není zdaleka všechno. Tábor je vždy silně zážitkový a plný novinek.

Zažijte s kolektivem známých i prozatím neznámých kamarádů 8 dní plných dobrodružství, zábavy a legrace. Čeká nás spousta zajímavých her v lese, na louce i v bazénu, báječné aktivity a bláznivé soutěže uprostřed krásné a čisté beskydské přírody, celotýdenní dobrodružná táborová hra spojená se soutěžemi, dobrodružstvím a zábavou, v níž hlavní roli sehraje sám Harry Potter. Každý den se vydáme v jeho stopách i ve stopách obávaného Voldemorta.
A to není zdaleka všechno, co bude náplní našeho tábora.  S dětmi zavítáme na kouzelnou přehradu, kolem niž je nekolik zábavných hřišť. Pokud nám počasí nebude přát, schováme se do vnitřního bazénu hotelu Duo. Děti zažijí nejen oblíbenou Superstar a Talentmanii, ale řadu dalších velmi oblíbených zábavných her plných legrace a vyzkoušejí si také karaoke. Nebude chybět celá řada sportovních soutěží, turnajů, karneval, famfrpálová bitva a naše vyhlášené diskotéky a večerní zábavný program i ohňostroj. Kdo si u nás vyzkoušel jízdu na koni nebo psím spřežením, ví, že jízda je  nezapomenutelným zážitkem!
Na táborníky čekají netradiční zážitkové hry, soutěže a sporty na zdravém vzduchu v lesích a okolí přehrady o pěkné odměny, hledání pokladu, střelba ze vzduchovky i foukaček, stezka odvahy (pro starší speciální), diskotéky, čarodějnický bál s tombolou, karaoke, dle počasí pozorování noční oblohy profesionálním dalekohledem, návštěva jízdárny a farmy, kde se děti svezou na koni.
Celý tábor je koncipován tak, aby se rovnoměrně prolínaly aktivity a hry v přírodě se sportem společně se získáváním různých dovedností.

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ

Ubytování je ve stylu hotelu hned u lesa a poblíž malebné přehrady a koňského ranče v horském Rekreačním středisku „Pekárny-Rališka“, které má dlouholeté bohaté zkušenosti s pořádáním ozdravných a letních táborů.
Deštivé a špatné počasí nám rozhodně vadit nebude, jelikož je ubytování zajištěno přímo na středisku ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (WC, sprcha).
Součástí střediska je i několik kluboven, včetně televizní s videem, kde budou v případě deště probíhat aktivity a večer programy, karneval a diskotéky. K dispozici je i kulečník, stolní fotbal, ping pong, tenisový kurt, dětské hřiště, houpačky, prolézačky, pískoviště, ohniště atd.
Rekreační středisko je umístěno v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy a v bezpečném místě, kde nejezdí auta. Kolem střediska je velmi prostorná plocha na nejrůznější aktivity.
Středisko bude k dispozici pouze táborníkům!!!
Adresa: Rekreační středisko Pekárny-Rališka, 756 57 Horní Bečva 0162. Více o hotelu v odkazu Ubytování

ZPŮSOB DOPRAVY

Vlastní doprava nebo autobusem. Předběžně Bohumín – odjezd 14.00 Masarykovo náměstí, Ostrava – odjezd 14.45 parkoviště před Domem kultury, 28.října 124,
Frýdek-Místek – odjezd 15.15 z parkoviště u Tesca. Vlastní doprava – příjezd v 16.00. 
Odjezd bude ještě upřesněn prostřednictvím SMS nebo emailem v pokynech všem přihlášeným do 30.6.

CENA ZAHRNUJE

Stravu 5x denně podle norem školního stravování, pitný režim, ubytování v pokoji hotelového typu, lůžkoviny, kompletní  velmi bohatý zážitkový program, jízdu na koni, výlet, originální tričko, Bublinový “fotbal”, aneb neskutečná zábava uvnitř nafukovací obří koule. Vodní skluzavky, bublinková show, barvičková rainbow show, aquazorbing, pěnová párty aréna, vodní fotbal a další netradiční a zábavné aktivity, dále výchovný a zdravotnický personál, správu táborového webu a zpravodajství,  náklady na věcné odměny a diplomy, ohňostroj, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, karaoke a další překvapení!!!
Exkluzivně táborové on-line zpravodajství – každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborovém deníku Denní věštec a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách. Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky (odkaz Soví pošta).

BEZPEČNOST

Tábor probíhá v rekreačním středisku a areálu Pekárny – Rališka, které je vyhlášené a dlouhodobě zaměřené na pobyt dětských kolektivů. Středisko je umístěno přímo u lesa, kde nejezdí auta. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál včetně profesionálního zdravotníka. Osvědčený kolektiv pedagogických pracovníků, kteří rizika nepodceňují, umí jim předcházet a v případě problému je i řešit. Všichni mají zdravotní potvrzení pro oddílové vedoucí. Na 10 dětí vždy dohlíží 1-2 vedoucí kteří jsou rovněž ubytování poblíž dětí. Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na letních táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

CO SI VZÍT SEBOU

Jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do přírody. Důležité je, aby měly gumáky, pevnou obuv, pláštěnku, plavky, baterku, repelent (i na klíšťata), opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku, šátek nebo klobouk na hlavu, přezůvky, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky, batůžek a láhev na pití. Dětem prosím přibalte krepový papír, pero, tužky, pastelky a deník na zápisky, jakékoliv čarodějnické rekvizity, masky a převleky na karneval. Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte u autobusu zdravotníkovi. Kapesné necháme na vašem uvážení, v hotelu je ale bufet a vždy podníkáme atraktivní výlet. Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.

Při pobytu vašeho dítěte na táboře nepodceňujte význam korespondence. Zejména v případě těch menších není od věci poslat první dopis, pohled nebo Soví poštu už s předstihem, aby vzkaz dorazil hned v prvních dnech, kdy si děti na táboře teprve zvykají, případně dát pohled při odjezdu vedoucímu.

ZÁSADNÍ INFORMACE

Tábor začíná v sobotu 20.7.  (sraz u autobusu upřesníme v pokynech ) a končí v sobotu 27.7.
Příjezd bude přibližně v 17:00 (upřesníme v pokynech).
DŮLEŽITÉ: Nejpozději při nástupu na tábor, raději však zašlete, odevzdejte v obálce  se jménem dítěte kopii nebo průkaz zdravotní pojišťovny a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“  (viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší dvou let. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den odjezdu u autobusu.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

ČTĚTE POZORNĚ!
Vyplníte závaznou Přihlášku včetně Prohlášení rodiče a nejpozdějí v den tábora odevzdejte Posudek o zdravotní způsobilosti (viz. odkaz dokumenty ke stažení) vyplněný ve všech požadovaných kolonkách a oprávněná osoba (rodič) je podepíše. Následně závaznou, řádně vyplněnou a hlavně podepsanou Přihlášku s Prohlášením rodiče odešlete co nejdříve na adresu pořadatele, konkrétně na vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Vlastnoručně podepsané přihlášky můžete také posílat naskenované e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz.
Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo.
Celou platbu uhraďte nejpozději do 10. 6. , zálohu ve výši 2000 Kč je nutno uhradit co nejdříve!!!!

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 2000 Kč, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby  až  do naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen.

PLATBA

ČTĚTE POZORNĚ!
Zálohu ve výši 2000 Kč je třeba provést co nejdříve. V případě včasného zaplacení bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. Celou částku je pak nutno uhradit do 10. 6.  Nezapomeňte k základní ceně tábora přičíst objednané Storno připojištění. Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné. Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte a název tábora a stejně tak na složenkách!!!
Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem – číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou – v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou –  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.

SLEVY

Sleva 100 Kč: Závazná přihláška zaslaná do 31.1.  a zaslaná záloha ve výši 2000 Kč, dále každý ze sourozenců, účast na jakémkoliv předchozím táboře.
Sleva 200 Kč: Účast na dvou a více letních táborech. (sleva 200 Kč na každý tábor!)

V RÁMCI TÁBORA DÁLE NABÍZÍME

PŘIPOJIŠTĚNÍ STORNA……… 200 Kč (dostanete zpět 80 % při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko, nebo z vážných zdravotních důvodů, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit. Totéž se týká z uvedených důvodů pozdějšího nástupu dítěte na tábor. Nutno doložit lékařským dokladem na tábor. 80 % vratka je za každý den tábora, které dítě neabsolvuje)

STORNO PODMÍNKY

A) Storno poplatky bez připojištění: Odhlášení do 1.4. – vrácení celé částky bez manipulačního poplatku 500 Kč.
Odhlášení do 15.6. – storno 30 %, do 12.7. – storno poplatek 50 %
B) Odhlásíte-li účastníka bez udání vážného důvodu (kromě nemoci apod. – nutné doložit lékařským potvrzením) mezi 12. 7.  a začátkem tábora, poplatek se už nevrací. V případě připojištění storna 80 procent.
C) Možnost připojištění storna za 200 Kč – viz výše u kategorie.

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší Profesoři a celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech