TÁBORY S KOŇMI

Denní Věštec

Veškeré dění na táboře najdete na Facebooku.

Termín :
TURNUS A : 13.7. – 20.7. 2024 – NA DIVOKÉM ZÁPADĚ – OBSAZENO
TURNUS B : 3.8. – 10.8. 2024 – INDIÁNI V SEDLE  OBSAZENO
TURNUS C : 17.8. – 24.8. 2024- LÉTO S KOVBOJEM – OBSAZENO 

Ubytování: Zcela nové a nadstandartní a přímo nad stájemi. Zázemí a velmi výtečná strava (bohatého bufetového stylu). Turistická Jízdárna Horní Bečva – Chráněná krajinná oblast Beskydy.
Strava: 5x denně a pitný režim
Kapacita: 18
Věk: 6 – 18 let
Doprava: Vlastní
Cena: 7 990,- Kč kompletní níže popsaný zážitkový koňský tábor, včetně výletu a atraktivní celotáborové hry (u všech turnusů, veškeré aktivity i program spojený s jezdectvím a ukončený závody o pěkné odměny. Rodiče mohou shlédnout, co se děti naučily).
Slevy: 100 Kč za poslanou závaznou přihlášku a zaplacení zálohy 3000 Kč do 31.1.  dále na každého sourozence, 200 Kč při účasti na více letních táborech v tomto roce (sleva se týká každého táboru)
Slevy je u nás možno sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín a Turistická jízdárna Horní Bečva.

Chcete-li o našich táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí, Fotogalerie a Videogalerie.

Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

PROGRAM VŠECH TÁBORŮ

Osm dní v sedle, na které se jen tak nezapomíná! Nejkrásnější pohled je přece z koňského sedla.
Pro milovníky koní jsme připravili ryze koňský tábor v krásném prostředí
čisté beskydské přírody – přímo na zrenovované jízdárně
Agroturistického centra Horní Bečva. Stáj disponuje jízdárnou o
rozměrech 50×30 metrů a přímo nad ní jsou nově vystavěné a prosklené
nadstandartní pokoje.
Tento tábor je určen všem pokročilým i
začátečníkům, kteří chtějí s ježděním na koni začít, zkusit si, jaký je
pohled na svět ze sedla koně, případně se v ježdění dále zdokonalit a
zároveň nepřijít o klasický letní tábor. Na koňské farmě tráví děti
každý den. Dětem se věnují zkušení cvičitelé, kteří jim také předají
základní znalosti jezdců ohledně krmení, ošetřování a fyziologie koní.
Cílem
tábora je umožnit dětem pobyt v přírodě, v prostředí zvířat a naučit je
základním dovednostem při práci se zvířaty. Děti se například naučí,
jak správně se o koně pečuje, co všechno obnáší vlastnit toto nádherné
čtyřnohé zvíře a hlavně, jak se na něm hezky povozit. Podstatou ježdění
je však nejdříve pochopení koňského života, vcítění se do jeho nálad i
povahy. A pak přichází na řadu samotné studium, kde a jak koníka
pobídnout k pohybu, jak ho zastavit, umět se udržet při jeho naklusání a
další a další dovednosti. Ty zkušenější děti se samozřejmě budou dále
zdokonalovat.

Děti se nebudou jenom dívat, ale skutečně jezdit každý den, a to i v den odjezdu dopoledne, kdy poslední den proběhnou závody o pěkné odměny před zraky rodičů, kteří se tak mohou podívat, co vše se děti naučily! Také proto je tábor kapacitně omezen, děti budou rozděleny do 2 skupin. Za pobyt jsou děti každý den v sedle a naučí se základy postarání o koně – čistí je, sedlají a uzdí sami. Proto jsou u jednoho koně 1 až 2 děti, aby si navzájem mohly pomáhat.
Pro děti je připraven každodenní program jízdy na koni. Program tábora rovněž zahrnuje i teoretickou výuku jízdy a péče o koně. Děti jezdí také ven do přírody, kdy podle zdatnosti je čekají i výlety na koních do okolí. Ať pokročilí, či začátečník, každý si přijde na své. Týdenní program zahrnuje především jízdu na koních, péče o koně, praktickou i teoretickou výuku. Dle schopnosti a zdatnosti se dítě naučí ovládat koně v kroku a klusu, zvládnout správný a bezpečný sed. Důležité je naučit se, jak koně zastavit a na škodu není ani cvičení rovnováhy formou jezdeckých her. Poznají práci s koňmi jako hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování a krmení.
Největší prostor je tedy věnován jízdě na koních a ponících, program je uzpůsoben tak, aby práce s nimi byla na pořadu kromě celodenního výletu každý den. Účastníci jsou rozděleni do dvou skupin tak, aby si každý mohl v maximální míře koně užít.

Tento tábor je určen pro všechny, kteří mají rádi koně a chtějí se něco nového a zajímavého přiučit. Vítáni jsou jak absolutní začátečníci, tak i zkušenější, či zkušení jezdci. Děti se seznámí se základními znalostmi, týkající se koní. To znamená, jak o ně správně pečovat, jak je krmit, jak s nimi pracovat a v neposlední řadě jak na nich jezdit. Také se naučí pracovat s koněm ze země i ze sedla. Prožijí blízký kontakt s koňmi na pastvině i při výuce na jízdárně, která bude probíhat praktickou i teoretickou formou.
Děti tak zažijí 8 dní plných dobrodružství, zábavy a legrace. Kromě pobytu u koní i celotáborové hry o zajímavé ceny, spoustu zajímavých soutěží v lese, na louce i v přehradě, báječné aktivity a bláznivé hry uprostřed krásné a čisté beskydské přírody.

Koňský tábor má vyvážený poměr zábavy s koňmi a klasického táborového programu. Samozřejmě na táboře také nebude chybět celotáborová kolektivní hra na téma Indiáni v sedle nebo Léto s kovbojem či nezapomenutelný výlet. Děti si užijí spoustu legrace a budou každý den soutěžit o zajímavé ceny. Doplňkový program je opravdu bohatý. Na děti čeká táborák na zahradě, stezka odvahy, houbaření, koupání v přehradě Bečva. Dále úžasná kreativní dílna, cesta za pokladem, tančící koberec, olympiáda nebo karaoke. Těšit se mohou na bohatý doprovodný program plný soutěží a her, včetně střelby ze vzduchovky, dále z indiánského luku, foukačky či kuše, hodu tomahavkem, petangue, her ve vodě, také deskových a karetních her pro chvíle odpočinku.

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ

Jízdárna Horní Bečva pod přehradou
Děti jsou ubytovány v nadstandartních pokojích po 2 až 3 dětech přímo nad stájemi. Dřevem obložené a prosluněné pokoje jsou ve zcela nově vystavěném krásném ubytování s výhledy, a to přímo nad stájemi. Strava je zajišťována v nově vystavěné prosklené a dřevěné jídelně s výhledem na koně a jízdárnu a se zastřešeným venkovním posezením. K dispozici je společenská místnost pro hry a zájmové činnosti, kde rovněž probíhají denní i večerní aktivity, ohniště, venkovní posezení. Modernizací prošly rovněž stáje, jízdárna a její okolí, kde jsou na cvičné louce vybudovány dřevěné přístřešky se zázemím a posezením.
Adresa: Turistická Jízdárna Horní Bečva, Horní Bečva 1047, 756 57

CENA ZAHRNUJE

Vynikající stravu 5x denně (snídaně velmi bohatý bufetový stůl), pitný režim, ubytování v pokoji hotelového typu, lůžkoviny, kompletní  program, zkušený výchovný a zdravotnický personál s mnohaletou praxí v oblasti koní i zážitkové pedagogiky, každodenní veškeré aktivity a program spojený s jezdectvím (bude probíhat i v sobotu dopoledne), správu táborového webu, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, jízdu autobusem na výlet, tričko.
Exkluzivně táborové on-line zpravodajství – každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborovém deníku a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách.
Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky. (odkaz Soví pošta)

CO SI VZÍT SEBOU

Všichni účastníci budou po celou dobu pobytu u koní a jízdy na koních používat ochranné přilby a jezdecké vesty (případně páteřáky). Možnost zdarma zapůjčit přímo v jízdárně.
Mezi základní jezdeckou výbavu patří i jezdecké kalhoty – rajtky, nebo alespoň přiléhavé kalhoty-legíny, které zabrání odřeninám, jezdecké boty nebo kotníkové pevné boty s menším širokým podpadkem a jezdecké nebo vlněné nejlépe pogumované rukavice. (vše se dá za rozumnou cenu pořídit např. v decathlonu). Důležitá je i nepromokavá tenká bunda. Pak už záleží na tom, jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do přírody.
Důležité je i náhradní oblečení v případě deště!! Dále je důležité, aby děti měly pevnou obuv, plavky, baterku, repelent (i na klíšťata), opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku, šátek nebo klobouk na hlavu, přezůvky, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky, batůžek a láhev na pití.
Dětem prosím přibalte pero, tužky, pastelky a deník na zápisky, jakékoliv indiánské nebo kovbojské rekvizity a masky.
Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte při předání dítěte vedoucímu.
Kapesné necháme na vašem uvážení, v penzionu je ale bufet. Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.

VÝLET

Podle zájmu a aktuální situace. Možnost mimořádné návštěvy dostihových koňských stájí.

LETNÍ PARK BÍLÁ (atrakce + vodní svět + lanový park) + koloběžky!  Nabízí velké množství aktivit pro děti – letní tubing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), velký skákací hrad, „závodní“ okruh pro šlapací auta, ráj skluzavek (6 tří-metrových skluzavek, díky kterým je zdolání svahu hračkou a velkou zábavou), trampolína, Zbojníkova překážková dráha, minizoo. Naučí se rýžovat drahokamy nebo jako archeologové vykopávat kosterní pozůstatky. Vodní svět – v malém vodním světě děti zjistí, co vše dokáže voda. Lanový park – kde děti mohou překonávat opravdové lanové překážky bez nutnosti použít jistící prostředky (úvazky, karabiny, lana). Soustava nejrůznějších lanových překážek uspořádaných za sebou tak, že tvoří dráhu na kmenech stromů. Bezpečnost proti pádu z výšky je zajištěna záchytnými sítěmi. Na koloběžkách kolem řeky čeká děti nádherná projížďka až k Obůrce, kde mohou spatřit i bílého jelena. Větší děti nad 12 let vyjedou s koloběžkami lanovkou až na vrchol hory Zbojník, odkud sjedou po vyznačené cestě koloběžkami až dolů.

VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů – horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Autobusem do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, kde je možnost procházky, (cca 2 km) za město s návštěvou předního výrobce zdravotně nezávadných svíček v Evropě – spol. Unipar, kde je možno domluvit zajímavou exkurzi s výkladem. Stejně tak je možno domluvit exkurzi s výkladem ve Světě kamenů nedaleko skanzenu. Dle domluvy návštěva nedávno postavené nádherné Jurkovičovy rozhledny (30 minutová trasa vzhůru) nad skanzenem ve stylu památkově chráněných Jurkovičových staveb na Pustevnách, anebo možnost návštěvy skanzenu – Valašského muzea v přírodě.

PUSTEVNY
Na Pustevny se dostaneme autobusem. Prohlídka Jurkovičových staveb i vyhořelé stavby Libušín, procházka k proslulé soše Radegast – pěší výlet po vrcholu – celý okruh tam i zpět do 5 km. Možnost projít v ČR naprosto unikátní stezku v oblacích Valaška s výhledy na Beskydy a Jeseníky až na Velkou Fatru. Součástí je právě naprosto skleněná vyhlídková plošina, která evokuje, že stojíte ve vzduchu, a 150 metrů dlouhý zavěšený “himálajský” chodník. Možnost individuálního nenáročného turistického výletu po vrcholu s nádhernými výhledy až k ojedinělé kapli a sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří toto místo podle dávné pověsti navštívili.
Vyjedeme autobusem nahoru a půjdeme malebnou Naučnou stezkou Čertův mlýn, která vede z Pusteven na Martiňák a do Horní Bečvy přes svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko. Stezka má ve znaku Čertův stůl – unikátní skalní útvar.

ZÁSADNÍ INFORMACE

Tábor začíná:
Nástup dětí na tábor vlastní dopravou bude v 16:00  v Jízdárně a odjezd tamtéž v 11.00 hodin. V devět hodin však proběhnou závody a program dětí pro rodiče.
DŮLEŽITÉ: Při nástupu na tábor (anebo můžete zaslat dříve) odevzdejte v obálce se jménem dítěte kopii nebo průkaz zdravotní pojišťovny a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“  (viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší dvou let. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den odjezdu u autobusu.
Pokyny budeme zasílat emailem nejpozději tři týdny před odjezdem.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

ČTĚTE POZORNĚ!

Vyplníte závaznou Přihlášku Tábory s koňmi včetně Prohlášení rodiče a ve všech požadovaných kolonkách a oprávněná osoba (rodič) ji podepíše. Následně odešlete co nejdříve sken nebo foto na email taboryvbeskydech@email.cz, nebo na adresu pořadatele, konkrétně na vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín. Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo.
Posudek o zdravotní způsobilosti (viz. odkaz dokumenty ke stažení) vyplníte, podepíšete a potvrdíte lékařem. Můžete ho rovněž zaslat emailem nebo poštou, anebo odevzdat při předání dítěte na tábor.  
V případě zálohy, doplatek uhraďte nejpozději do 1.6. u turnusu A, u turnusu B. do 10.6. , u turnusu C do 10.6. 2023. Zálohu ve výši 3000 Kč je nutno uhradit ihned po přihlášení, uhradit můžete i celou částku. Ověřte si, zda Vám na tábor nepřispěje zaměstnavatel.

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 3000 Kč, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí  platby  až  do  naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve.

PLATBA

ČTĚTE POZORNĚ!
Tábory jsou vzhledem ke kvalitnímu výcviku kapacitně omezeny a bývají brzy obsazeny! V případě včasného zaplacení bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. (Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění kapacity tábora!) Celou částku je pak nutno uhradit do 1.6. u turnusu A, u turnusu B. do 10.6. , u turnusu C do 10.6. 2023.
Nezapomeňte k základní ceně tábora přičíst Storno pojištění. Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné.
Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte a název tábora a stejně tak na složenkách!!!  
Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem – číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou – v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou –  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.

SLEVY

Sleva 100 Kč: Závazná přihláška zaslaná do 31.1. a zaslaná záloha ve výši 3000 Kč, dále každý ze sourozenců, účast na jakémkoliv předchozím táboře.
Sleva 200 Kč: Účast na obou po sobě jdoucích koňských táborech. (sleva na každý tábor!)

V RÁMCI TÁBORA DÁLE NABÍZÍME

PŘIPOJIŠTĚNÍ STORNA……… 350 Kč (dostanete zpět 80 %  při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko nebo nenadálé rodinné události, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit.) nebo nemohlo na tábor přijet a nebo přijelo později. Nutno vždy doložit!)

STORNO PODMÍNKY

A) Storno poplatky bez připojištění: Odhlášení do 31.3. – vrácení celé částky bez manipulačního poplatku 500 Kč.
TURNUS A : do 1.6. – storno poplatek 30 %, do 23.6. – storno poplatek 50 %, do 5.7. storno 80 %, poté 100 %.
TURNUS B : do 18.6. – storno poplatek 30 %, do 13.7. – storno poplatek 50 %, do 26.7. storno 80 %, poté 100 %.
TURNUS C : do 25.6. – storno poplatek 30 %, do 29.7. – storno poplatek 50 %, do 9.8. storno 80 %, poté 100 %.
B) Odhlásíte-li účastníka bez udání vážného důvodu (kromě nemoci apod. – nutné doložit lékařským potvrzením) mezi uvedenými daty a začátkem tábora, poplatek se už nevrací. V případě připojištění storna 80 procent.
C) Možnost připojištění storna za 350 Kč – viz výše u kategorie.

BEZPEČNOST

Tábor probíhá na jízdárně, která je také zaměřena na pobyt dětských kolektivů. Středisko je umístěno u přehrady a poblíž lesů. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál a instruktoři jezdectví, včetně profesionálního zdravotníka. Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na letních táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech