TÁBOR PRO SENIORY

VZHŮRU DO PLACHET!

Unikátní retro tábor pro seniory v kouzelném ozdravném prostředí u přehrady v Horní Bečvě s atraktivním výletem (popsaný níže) je týdenní ojedinělý pobyt s aktivním a v ČR naprosto exkluzivním celodenním programem doplněným plnou penzí. Táborový program je nabitý nejrůznějšími soutěžemi (i bláznivými), sportovními hrami, seniorskou olympiádou, střelbou, bojovkami, kreativní dílnou, zdravotním cvičením, populární karaoke, Talentmánií, večerní stezkou odvahy, táborákem, hledáním pokladu, bitvou o vlajku, tvoření mandal z písku, které mají na tělo i duši blahodárný vliv, dále tanečními a pěveckými večery či maškarním karnevalem s tombolou a zajímavými přednáškami i s videoprojekcí. Vycházkou nejen na houby a tradičně s překvapením ve formě výjimečného hosta nejen z TV Šlágr.
Účast na veškerých aktivitách je na bázi dobrovolnosti.
Pojďte s námi strávit senzační a nezapomenutelný týden, pozitivně se naladit a vrátit o minimálně pět desetiletí zpátky, zavzpomínat na dětská léta a ráno slyšet to nevlídné volání: „Budíčééék! Rozcvička!“ nebo „Úklid! Bodování pokojů!“. Užijte si týden na zdravém vzduchu v horách, v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, u nádherné přehrady a ve středisku obklopeném lesy s úžasným venkovním zázemím, včetně klasického i antukového tenisového hřiště a posezením u ohně. Pod taktovkou našich skvělých oddílových vedoucích se ocitnete v době bezstarostného a bláznivého dětství, a zavzpomínejte na dobu prvních lásek a poznávání nových věcí. S námi zapomenete na všechny starosti, trable i zdravotní problémy a omládnete o několik let! Ti, kteří tento tábor již zažili, jsou toho jen příkladem.

Podívejte se, jak se senioři na naších retro táborech baví, do Fotogalerie a Videogalerie

Termín : 3.9. – 9.9.2023

7 dní – začínáme večeří a končíme snídaní!

Místo: Horní Bečva – Chráněná krajinná oblast Beskydy
Ubytování: Retro Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“ jednoduše zařízené pokoje s vlastním soc. zařízením  (WC a sprcha) hned u lesa. Pokoje 2 až 5lůžkové
Strava: Plná penze + pití. Možnost úpravy stravy dle různých omezení (např. bezlepková, bezmléčná)
Cena: 6 690,- Kč  výjimeční hosté nejen z TV Šlágr a unikátního a zážitkového programu uvedeného níže v sekci Cena zahrnuje.
Slevy: Nutno uhradit celou částku nebo minimální zálohu 2000 Kč.
Objednat můžete zde.
Doprava:
Vlastní. a Možno domluvit pro větší skupiny dopravu autobusem nebo svoz z Rožnova pod Radhoštěm za příplatek.
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín

Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

CENA ZAHRNUJE

Plnou penzi + pití, ubytování v pokoji hotelového typu, kompletní program, oddílový a zdravotnický personál, zdravotníka, diskžokeje s nestárnoucími songy, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, karaoke, výlet, vystoupení hosta, zajímavé přednášky i s videoprojekci a dále…
HORY * ZDRAVÉ OVZDUŠÍ * PŘEHRADA * OLYMPIÁDA * DESETIBOJ * STŘELBA ZE VZDUCHOVKY, KUŠE a LUKU * ŠIPKY* HRY * PETANQUE * MORSEOVKA * VLAJKY * SIGNÁLY * ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ * STEZKA ODVAHY * MAŠKARNÍ KARNEVAL* TOMBOLA * TALENTMÁNIE * TÁBORÁK * SOUTĚŽE * KARAOKE * TURNAJE KREATIVNÍ DÍLNY * MANDALY Z PÍSKU* POKLAD * GEOCACHING * NOČNÍ DALEKOHLED *INTERAKTIVNÍ HRY * MEDITACE * TANEČNÍ a PĚVECKÉ VEČERY * ATRAKTIVNÍ VÝLET * VEČERNÍ ZÁBAVNÝ PROGRAM * ZAJÍMAVÉ PŘEDNÁŠKY * VIDEOPROJEKCE*VYCHÁZKA NA HOUBY

Účast na veškerých aktivitách je na bázi dobrovolnosti.

ATRAKTIVNÍ VÝLETY

Podle počasí, zájmu a zdatnosti si lze vybrat z několika výletů autobusem. Například…
BÍLÁ
Méně zdatní mohou na horu Zbojník vyjet sedačkovou lanovkou. S ostatními se vydáme podél řeky Ostravice kolem loveckého Zámečku k Obůrce s divokou zvěří, kde mj. žijí vzácní bílí jeleni, mufloni a početná rodinka nenasytných divočáků. Projdeme kolem Čurábky a na vrcholu se seznámíme s historií hory Zbojník a pokocháme se nádherným výhledem na Lysou Horu. Zpátky se vydáme po Zbojnickém chodníku (Obůrku možno navštívit i po zpáteční cestě).
PUSTEVNY – Turisticky nenáročný výlet
Na Pustevny se dostaneme autobusem. Prohlídka Jurkovičových staveb i vyhořelé stavby Libušín, procházka k proslulé soše Radegast – pěší výlet po vrcholu – celý okruh tam i zpět do 5 km. Možnost projít v ČR naprosto unikátní stezku v oblacích Valaška s výhledy na Beskydy a Jeseníky až na Velkou Fatru. Součástí je právě naprosto skleněná vyhlídková plošina, která evokuje, že stojíte ve vzduchu, a 150 metrů dlouhý zavěšený “himálajský” chodník. Možnost individuálního nenáročného turistického výletu po vrcholu s nádhernými výhledy až k ojedinělé kapli a sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří toto místo podle dávné pověsti navštívili.
Pro méně zdatné:  prohlídka nové chaty Libušín ve spojení s návštěvou Stezky Valaška a odpočinkem (pro osoby se SP tlumočení do ČZJ)
Vyjedeme autobusem nahoru a půjdeme malebnou Naučnou stezkou Čertův mlýn, která vede z Pusteven na Martiňák a do Horní Bečvy přes svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko. Stezka má ve znaku Čertův stůl – unikátní skalní útvar.
VELKÉ KARLOVICE
komentovaná prohlídka národních kulturních památek -Kostel Panny Marie Sněžné, Karlovské fojtství, návštěva Pekařství VALAŠSKÉ FRGÁLY s.r.o.
Turistická naučná trasa Čarták – Zvonice Solaň, Galerie v přírodě.
VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky, kam se dostaneme autobusem, po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů – horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Pro turisty, kteří nechtějí šlapat, a s možností individuálního programu:
Autobusem do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm, kde je možnost procházky, (cca 2 km) za město s návštěvou předního výrobce zdravotně nezávadných svíček v Evropě – spol. Unipar, kde je možno domluvit zajímavou exkurzi s výkladem. Stejně tak je možno domluvit exkurzi s výkladem ve Světě kamenů nedaleko skanzenu. Dle domluvy návštěva nedávno postavené nádherné Jurkovičovy rozhledny (30 minutová trasa vzhůru) nad skanzenem ve stylu památkově chráněných Jurkovičových staveb na Pustevnách, anebo možnost návštěvy skanzenu – Valašského muzea v přírodě.

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ

Ubytování je hned u lesa v horském Rekreačním středisku „Pekárny-Rališka“, které má dlouholeté bohaté zkušenosti s pořádáním ozdravných pobytů a táborů. Deštivé a špatné počasí nám rozhodně vadit nebude, jelikož součástí střediska je i několik kluboven, včetně televizní s videem a sálu, kde budou v případě deště probíhat aktivity a večer pak programy, karneval a taneční i pěvecké večery. K dispozici je i kulečník, stolní fotbal, ping pong, venkovní hřiště, tenisový kurt a ohniště.
Rekreační středisko je umístěno v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy. Kolem střediska je velmi prostorná plocha na nejrůznější aktivity a rovný les. Středisko bude k dispozici pouze táborníkům!!!
Adresa: Rekreační středisko Pekárny-Rališka, 756 57 Horní Bečva 0162. Více o hotelu v odkazu Ubytování

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ

Vyplníte závaznou Objednávku (viz. odkaz dokumenty ke stažení), kterou můžete zaslat emailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz nebo odeslat na adresu pořadatele: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Plaťte prosíme bankovním převodem na č.ú. 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo 1.účastníka bez lomítka nebo složenkou na adresu hl. vedoucího: Tábory v Beskydech, Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín.

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 2000 Kč, budete zařazeni na pobyt. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby  až  do naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen.

V RÁMCI TÁBORA DÁLE NABÍZÍME

DVD potištěné společnou fotkou a s táborovými fotkami …………130 Kč (+39 Kč poštovné)
DVD potištěné a s táborovými fotkami a VIDEO filmem ………… 300 Kč (+39 Kč poštovné)
Připojištění storna…………………..230 Kč (dostanete zpět 80 %  při doložené nemoci účastníka v termínu odjezdu a po předložení dokladu, nebo při nebo nenadálé závažné rodinné události).

STORNO PODMÍNKY

do 41 dnů před nástupem na pobyt                      30% z celkové ceny
40 – 14 dnů před nástupem na pobyt                    50% z celkové ceny
13 – 7 dnů před nástupem na pobyt                      80% z celkové ceny
7 a méně dnů před nástupem na pobyt               100% z celkové ceny
Možnost připojištění storna za 230 Kč (viz výše)

KONTAKTY

Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.
Srdečně se na Vás opět těší celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

Theme: Overlay by Kaira Vojtěch Vacík
Tábory v Beskydech