TURNUS A
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 6 a 7

Po snídani jsme nehodlali promarnit ani minutu. Oblékli jsme se do karnevalových masek a vyrazili za sněhem na sjezdovku. Po hodině tréninku nás čekal nejdůležitější závod celého týdne, slalom o diplomy a medaile. V maskách jsme objížděli kloboučky na sněhu, které tvořily branky. A samozřejmě na čas. Každý z nás chtěl být nejrychlejší, a tak jsme dolů svištěli, co nám síly stačily. Ten, kdo spadl nebo vyjel z dráhy, měl prostě smůlu. A světe div se, mezi prvními vítězi skončili i takoví, co stáli na lyžích teprve třetí den. Ten den střídal jeden adrenalin hned druhý. Ze vzduchovky jsme měli za úkol sestřelit rampouchy, které tvořily na hlavě námi postaveného sněhuláka pankáčský účes. Rozhodně jsme se ve střelbě nenechali zahanbit a za chvíli přišel sněhulák o všechny „vlasy“. Poslední dobrodružství jsme zažili na koňských dostizích.  Pomocí foukaček jsme si už v klidu vyrobili originální trička a chystali se na poslední večer. Karneval, divoké tance a rozlučkovou diskotéku s DJ Sašou.
Ráno nám sice bylo smutno, že je už poslední, avšak pořád jsme se měli na co těšit. S boby a sáněmi jsme si to na sněhu náramně užili, a jak nám to fičelo z kopce dolů! Rozloučení se sněhem opravdu stálo za to! Zpátky jsme se vraceli celí nedočkaví. Čekalo nás vyhlášení vítězů, prostě těch nejlepších borců, diplomy, odměny, medaile a taky šampáňo! A jako překvapení na samotný konec nádherného zimního týdne jsme si mohli vytvořit kouzelné mandaly z písku.
TURNUS B
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 6 a 7

To ráno začalo pořádně ostrou střelbou na sněhu do terče. Pak jsme hned spěchali přezout se do lyžáků a hurá na svah! Měli jsme poslední den na to, abychom co nejvíce trénovali před zítřejšími závody. A protože jsme se vrátili během putování po světě zpátky do Evropy, čekalo nás, jak jinak než alpské lyžování. Trénovali jsme i živý slalom a na samotný vrch sjezdovky se lanovkou vydali i ti, co se před pár dny poprvé postavili na lyže. Byl to pro ně obrovský zážitek. A ten jsme měli všichni po obědě, když se na Horní Bečvu přihnalo divoké psí spřežení. Stejně jako byla působivá jízda, tak i následná přednáška spojená s projekcí. Čekaly nás poslední soutěže a úkoly před slavnostním karnevalem v samotných Benátkách. Proběhl s velkou parádou i tombolou. Jen jsme si nebyli jistí, zda nás více bolely nohy z tance, anebo břicho z toho, jak jsme se nasmáli u módní přehlídky z kouzelného pytle.
Ráno se nám ale vůbec nechtělo vstávat. Ven nás vyhnal skibus a naposledy odvezl na sjezdovku.  Snažili jsme se maximálně rozjezdit, protože nás čekaly hlavní závody. Slalom nebyl jen tak obyčejný. Závodili jsme samozřejmě na čas, ale v maskách a vlajkách ze všech světadílů. Ti, co si přinesli boby, běželi nakonec slalom po svých. Na sněhu nám sice pořádně vyhládlo, ale my jsme se jen těžko loučili se sjezdovkou. Obzvlášť ti, kteří se naučili lyžovat, a stejně jako ostatní nejen zvládli sjet velkou sjezdovku, ale také bravurně projeli i slalomovou dráhu. Vyhodnocení celého týdne o báječné odměny, diplomy a medaile proběhlo ve slavnostním duchu, ale také se slzami v očích. Bylo totiž poslední, co nás za ten báječný týden čekalo. Venku už totiž na nás nedočkavě troubil autobus.
TURNUS B
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 5
Hlásíme se Vám od Protinožců! Než jsme k nim ale odcestovali, odskočili jsme si na chvilku do Himalájí za Pěti Tiběťany. Dali nám ozdravnou lekci cvičení a přidali i blahodárnou meditaci. A protože jsme chtěli využít poslední sníh, který nám tál před očima, strávili jsme většinu dne na lyžích a bobech a učili se slalom. I ti, kteří z nás nikdy nestáli na lyžích, se už pouštěli po svahu sami dolů a zvládli i v pohodě slalomové branky. Jízdu jsme si ale užili nejen na sněhu, ale také na koních. Statní oři a rančeři na nás čekali na farmě pod přehradou. Ještě jeden veledůležitý úkol nás čekal, a to najít poklad. A věřte, nebylo to vůbec jednoduché. Museli jsme nejprve rozluštit šifru, pak najít mapu a podle ní se vydat podle magického písma až k pokladu, který se skrýval v černém lese. U Protinožců, v Austrálii a Indonésii, jsme pak trávili celý večer. Slavnostně nás uvítal hinduistický posvátný opičí muž Hanuman i Démon. Divoký tanec s ním stál opravdu zato. A zpívalo se a soutěžilo až do večerky. Byla totiž oblíbená soutěž Talentmánie.
TURNUS B
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 4
Cestujeme dál po světě, až jsme se ocitli v černé Africe. Hned ráno jsme se dvě hodiny koupali ve Viktoriných vodopádech (aquapark) a po cestě za šamany nás nečekaně přepadla sněhová nadílka. A protože čerstvý bílý sníh je i pro nás naprostou vzácností, váleli jsme se v něm celou cestu, než jsme došli ke světlům šamanů ((exkurze v Uniparu - světového výrobce zdravotně nezávadných svíček). Od ní jsme putovali za čarovnými diamanty (Svět kamenů). Pravá bitva se strhla v parku podél řeky Bečvy, kde jsme rozpoutali bílé peklo v podobě sněhové války. Znavení jsme nasedli do autobusu, který nás přivezl rovnou na naši základnu na výtečnou večeři. Mumie, tanec Masajů, krásné břišní tanečnice, faraonové - všichni ti nás provázeli celým večerem. Neodolali jsme a s úžasnou tanečnicí Janou jsme se pustili do divokých afrických rytmů a poté i do lekce břišních tanců. Nervozita stoupala každou minutou. Dneska večer nás totiž čekala nejhorší zkouška - Faraonova stezka odvahy temným lesem plném příšer a duchů. Někteří z nás měli opravdu pořádně nahnáno.
TURNUS B
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 3
Vstali jsme dnes do nevlídného počasí. To nás ale neodradilo od toho, abychom nenaskákali do skibusu, který nás odvezl ke sjezdovce. A protože jsme dnes docestovali až do Ameriky, lyžování jsme v tornádech a v posledních minutách dokonce bičováni deštěm. Jsme ale tvrďáci a i v těchto těžkých podmínkách jsme se více zdokonalili v lyžování. A my nelyžaři jsme si zase zdobili trička. A protože jsme v zemi Indiánů, tvořili jsme na nich barevné obrázky pomocí foukaček. Odpoledne lilo jako z konve a nás uvnitř čekaly nelehké testy indiánských zdatností, při kterých jsme si procvičili svoji mysl. Před sebou jsme měli nejhlavnější soutěž celého tábora, a to Zimní olympiádu. Soupeřili jsme mezi sebou až do večeře. Po vyluštění šifer nás přepadli Indiáni, Mexičané a z mrtvých dokonce vstal mi samotný Elvis Presley. Zábavný večer pokračoval karaoke a soutěží Superstar.
TURNUS B
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 1 a 2
Přinášíme vám první pozdravy z Horní Bečvy, kde nás přivítal sníh a krásné počasí. Ale také lektoři, kteří nás hned po obědě naučili tvořit z písku nádherné mandaly, při nichž jsme se učili trpělivosti a rozvíjeli si i naši motoriku a představivost. Teď nás budou chránit i uklidňovat během celého pobytu. A protože jsme chtěli poznat kouzelné okolí Horní Bečvy, vydali jsme se na procházku směrem ke sjezdovce a sedačkové lanovce, kde také budeme trávit hodně času. Ať na lyžích nebo bobech. Cestou zpět jsme poučení, co je to „hra“ geocaching, hledali s navigací v ruce první takovýto poklad (kešku). ´Po večeři nás přivítala další skvělá lektorka Iva s úžasnou kreativní dílnou. Ti šikovnější z nás vyráběli smaltované šperky, všichni jsme si ale udělali nádherné přívěsky z hmoty fimo. Seznamovací večer pokračoval za doprovodu kytary a našeho hlasitého zpěvu.
V neděli ráno jsme se vydali poprvé pokořit sjezdovku. Parádně jsme si všichni zalyžovali a dokonce i ti, kteří z nás v životě nestáli na lyžích. Po hodině výcviku už váleli obloučky a mezi brankami po malé sjezdovce dolů. Hladoví jsme spořádali celý oběd a těšili se, co pro nás lektorka kreativy Iva zase připraví. Naučili jsme se další techniku, a to decoupage. Pomocí ubrousků jsme si vyrobili originální tužkovníky a ti starší i květináče. Večer jsme se ocitli během našeho týdenního putování v Asii. A dokonce hned na asijské burze, kde nás prodali naším novým velitelům. Rozdělení už do tří skupin jsme zápolili v kvízu a plnili první soutěže, u kterých jsme se opravdu nasmáli. Společná diskotéka ukončila náš pobyt v daleké Asii.
TURNUS A
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 5
Na svahu nás dnes od rána čekala Indiánská lyžovačka v podobě živého slalomu. A nechyběli tam ani divocí Mexičané, kteří zápolili o to, kdo rychleji bude z kopce dole. Docela nám vyhládlo a na oběd jsme se opravdu už těšili. A protože nám konečně nasněžilo, nechtěli jsme promarnit ani minutu, a po hodinovém odpočinku jsme opět vyrazili na sjezdovku trénovat na zítřejší závody. Z dálky jsme slyšeli psí vytí a štěkot, což byl pro nás signál, že je třeba lyže pro dnešek uschovat a spěchat do našeho přístřeší. A skutečně! Psí spřežení čekalo už jen na nás. V lyžařských helmách jsme se vydali na divokou jízdu, až nám sníh stříkal do tváří. A ještě jsme stihli postavit sněhuláka. Stejně netrpělivě jsme čekali na večer. Indiánské písmo, mapa a indicie nás zavedly rovnou za Aztéckým pokladem.
TURNUS A
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 3 a 4

Z Afriky jsme se vydali skrz Dálný Východ. Přes Himaláje, Kaspické moře a Bajkal až k daleké Číně. Zastavili jsme se u slonů v Thajsku a také v Japonsku a ve Vietnamu. V šifře jsme museli porazit soupeře na rychlost i přesnost. Překonat jsme však museli hlavně sami sebe v náročných testech naší „mozkové“ zdatnosti. A to se nám, panečku, teprve kouřilo z hlavy. Než jsme se vzpamatovali, už se vyhlašovala Zimní Olympiáda, které jsme se pochopitelně jako hlavní soutěže celého tábora museli zúčastnit. A testování naší zručnosti pokračovalo i po večeři. Čínskými hůlkami jsme sbírali hrášek, rýži a ořechy a dokonce i pet víčka. A nakonec jsme se dlouze modlili, aby v noci napadl tolik žádoucí sníh.
Naše motlitby zabraly! A tak se hlásíme konečně ze zasněžené přírody! Všichni zdraví a nadšení z lyžovačky. I ti, kteří z nás nikdy nestáli na lyžích, se už pouštěli po svahu sami dolů a na pomě nahoru jako správní lyžaři. A odpoledne jsme už opravdu všichni jezdili jako draci. U Protinožců, v Austrálii a Indonésii, jsme pak trávili čtvrté večerní putování po Zeměkouli. Slavnostně nás uvítal hinduistický Bůh Hanuman, který na sebe vzal podobu opice. Divoký tanec s ním stál opravdu zato. A zpívalo se a soutěžilo až do večerky.
Ps. Drahá rodino a kamarádi! Děkujeme Vám všem za milou Soví poštu a vzkazujeme, že se vůbec, ale vůbec nenudíme. Lucka, Tomáš, Zuzka a Káča - už jezdíme sami na sjezdovce i na vleku! A Filípek - já přece žádnou individuální výuku už nepotřebuji. Zvládnul jsem i sedačkovou lanovku a prudkou červenou sjezdovku až dolů.
TURNUS A
DENNÍ VĚŠTEC ČÍSLO 1 a 2

Sněženky a Machři se hlásí ze zimního putování po Horní Bečvě. I když to tak nevypadalo, přivítal nás na horách sníh. A tak jsme neváhali a po dobrém obědě hned s boby a lopatami vyrazili na dlouhý kopec. A ještě jsme stihli ukrýt náš první poklad (zakládali jsme kešku). Večer nás čekala seznamovačka, hry a soutěže, u kterých jsme se pořádně nasmáli. A taky první klání mezi Sněženkami a Machry. První společné tanečky, diskotéka, a možná i první lásky…
Tohle ráno nikdo nečekal! Přes noc se sníh vypařil jako pára nad hrncem a teploměr se přiblížil už ráno k šesti stupňům. A protože krásně svítilo sluníčko a venku to spíše vypadalo, že je krásné jaro, než bílá zima, vzali jsme rozum do hrsti a vyjeli na celodenní výlet. A ten jsme si panečku užili! Naše další putování směřovalo po Africe, od pohoří Atlas až do Madagaskaru. Za faraony, křováky a šamany. První zastávkou byly Viktoriiny vodopády (aquapark), kde jsme dováděli přes dvě hodiny. Vydali jsme se za šamanskou, která nám ukazovala světla našich duší ukrytých ve svíčkách (exkurze v Uniparu - světového výrobce zdravotně nezávadných svíček). Od ní jsme putovali za čarovnými diamanty (Svět kamenů) a nakonec hledali ukryté poklady (kešky).
Po večeři nás čekal kvíz o Africe, mumie, tanec a hudba Masajů, břišní tance i očekávaná diskotéka. To nejdobrodružnější jsme ale prožili po večerce - Faraonovu stezku odvahy. Někteří z nás měli pořádně nahnáno, ale zvládli jsme ji všichni. Stejně jako náš nejnáročnější den z celého putování po světě.