LODNÍ DENÍK Č. 1
Cesta do přístavu Port Royal se protáhla. Po cestě nás překvapily nečekané nástrahy a na samotném jejím konci nás ke všemu přepadli praví karibští piráti. Tvrďáci vedené Bohyní všech moří Kalypsó. Vyhnali nás všechny z paluby ven, naši loď Černou Perlu zajali a odjeli s ní sami do přístavu. My jsme plavali za ní a na souši si nás piráti podali podruhé. Naštěstí měli ještě jinou práci. V přístavu jsme se po obědě vybalili a hned jsme si šli svlažit zpocená těla do Karibiku. Už z dálky jsme slyšeli divoký psí štěkot. Jízda psím spřežením byla úchvatná. A protože cílem naší cesty bylo stát se také piráty, oblékli jsme se navečer do slavnostního. Odevzdaně jsme čekali, který z pirátských vůdců nás bude pasovat a posílíme tak jeho loď a posádku. Tanec s meči zahájil divoký pirátský bál, který jsme si teda pořádně užili.
LODNÍ DENÍK Č. 2
Tak se z nás nakonec ze všech stali piráti. Když jsme se společně seznámili v jednotlivých posádkách Davyho Jonese, Barbossy, Jacka Sparrowa a Elizabeth, vymysleli jsme si svůj pokřik i název naší lodi. Bohyně všech moří Kalypsó nám dala první důležitý úkol. Museli jsme z přírody vytvořit nejen své koráby a naše živé kapitány, ale také stvořit ze všeho, co nám dala, ji samotnou. Odpoledne jsme se vydali na plavbu po Karibiku. Silná bouře nás však vyhnala zpátky na pevninu do přístavu Port Royal. Stihli jsme se vrátit jen tak tak. Soupeřili jsme mezi sebou v šifrách a signálech až do večeře. Naší novou pirátskou hymnou jsme zahájili večerní soutěžní partičku. Ani jediný pirát nebo pirátka nezůstali sedět, taneční parket ten večer byl k prasknutí.
LODNÍ DENÍK Č. 3
Večerní a noční bouřka proměnila okolí přístavu Port Royal v obrovskou louži. Zůstali jsme proto v místě zábavy a hodování zvané Tortuga, kde jsme se oddávali dalším veselým i poučným soutěžím. Naučili jsme se rovněž základy geocachingu a ovládat GPS, abychom pomocí ní mohli najít poklad. Sluníčko konečně vykouklo na obloze a louže začaly vysychat. To bylo znamení pro nás, že začne první vážný souboj mezi všemi posádkami. Vřava to byla pořádná, že jsme málem ani nestihli oběd. Šetřili jsme v odpoledním klidu všechny naše síly na další náročný turnaj - Pirátský víceboj spojený s ostrou střelbou. Večerní pěvecká soutěž Karibský hlas a karaoke nás opět dostala do klidu. Stejně tak skvělá taneční párty.
LODNÍ DENÍK Č. 4
Naše putování směřovalo na Ostrov mrtvých (Isla de Muerta) za pokladem. Než jsme se k němu dostali, museli jsme překonat spoustu nástrah v podobě zapeklitých šifer a záludných otázek. Dalším oříškem byly prstové signály a hledání ztracených pirátských relikvií. Teprve potom jsme se vydali hledat mapu Davyho Jonese, jež nás zavedla k pokladu, ve kterém se kromě sladkostí a odměn skrývala i originální modrá trička Piráti z Karibiku. Vůbec největší a nejdůležitější sportovní soutěží je Pirátská olympiáda se střelbou nejen o medaile a diplomy. Zvládli jsme ji během odpoledne. Bojoval každý sám za sebe i celé posádky. Večer nás čekala zábava v podobě Karibského pytle srandy, který všechny piráty proměnil k nepoznání. Davy Jones nám však nedal pokoj ani večer. Do setmění jsme vedli jeho souboje, a za to nás Kalypsó odměnila sladkým překvapením, které jsme si však museli vylovit z Karibiku.
LODNÍ DENÍK Č. 5
Čekala nás dlouhá cesta od Karibiku do Singapuru. Zdolávali jsme těžké překážky na lanech, přejezdy na karabinách v korunách stromů, visuté lávky, pavoučí sítě a ti nejodvážnější piráti si troufli i na skok ze třinácti metrů. Největší lanový park Tarzanii jsme opouštěli naprosto nadšení. Stejně s takovou náladou jsme se vrhli na lanovku a vyjeli až na vrchol Pusteven. Zamířili jsme k Bohu beskydských hor Radegastovi a od něj jsme se vydali lesem dolů směrem ke Skalikove louce. Hladoví jsme se v přístavu Port Royal vrhli na večeři. Zvládli jsme ještě večer pirátské tanečky, soutěže mezi posádkami, než naši kapitáni zapálili karibský oheň. Opékalo se a zpívalo u kytary a ti starší piráti museli zvládnout v černém lese nejen morseovku, ale i najít truhlu se srdcem Davyho Jonese.
LODNÍ DENÍK Č. 6
Piráti nejsou žádná béčka a milují sportovní klání. Nejoblíbenějším je pirátská házená se speciálními pravidly. A je to mela k pohledání! My jsme šli do utkání naplno, takže fandění a křik se ozýval po celém Karibiku. Správní piráti musejí na lodi umět dobře zatloukat hřebíky, a to byla naše další soutěž. Nakonec jsme museli zdolat i nastraženou Krakenovu síť. Opět si vítězství odnesla posádka, která byla nejrychlejší. Že mezi populární pirátský souboj patří i přetahovaná lanem, o tom jsme se přesvědčili odpoledne. Večera jsme se nemohli dočkat. Port Royal totiž navštívila nadějná mladá zpěvačka Eva Matějovská, která nazpívala i úvodní písničku k nové pohádce Řachanda. Její koncertní show nemělo chybu a Eva z naší Tortugy málem neodjela. Prostě jsme byli tak nadšení a jako správní piráti i rozdovádění, že jsme ji nechtěli pustit. Konec večera patřil hlavní talentové soutěži Karibiku a naši kapitáni se nestačili divit, co všechno dokážeme.
LODNÍ DENÍK Č. 7
Jako správní piráti si nepřejeme nic jiného, než aby naše posádka zvítězila. Poslední souboj na suchu se odehrál přímo v Tortuze. Šlo nás slyšet široko daleko, jak jsme fandili. Pak jsme se ale přesunuli na Karibik, kde bitva pokračovala rovnou na moři. Někteří z nás si po obědě chytli oře a vyjeli s nimi na krátkou vyjížďku. Kapitáni si chtěli vyzkoušet nejen naše fyzické síly, ale hlavně také, jak nám to pálí. Šifry Davyho Jonese nebyly vůbec jednoduché a nám se jen kouřilo z hlavy. Jenže pak zaútočil Kraken a stáhnul naše kapitány i s jejich poháry do hlubin. S nimi také kompas Jacka Sparrowa, truhlu se srdcem Davyho Jonese a náš symbol - pirátskou lebku. Naštěstí jsme kapitány osvobodili, než se spustil vydatný liják, který se nad přístavem držel celou noc. Nám to však nevadilo, protože jsme se těšili na pravý pirátský bál s tombolou a Bohyně všech moří Kalypsó nám ke všemu připravila jako překvapení báječný ohňostroj.
LODNÍ DENÍK Č. 8
Za pár okamžiků celé dobrodružství skončí. Někteří z nás však to největší prožívají. Závody na ořích, a to ke všemu před svými rodinami, které dorazily za námi do Karibiku. Kapitáni nám po společně naposledy zazpívané pirátské hymně všem rozdali diplomy a ti nejlepší dostali diplomy navíc, medaile i odměny. Sladká odměna však čekala na všechny a nejlepší posádka ke všemu získala přívěsek Krakena. Poslední podpisy na trička, loučení a slzy… tak AHÓOOJ PIRÁTI ZASE PŘÍŠTÍ ROK V KARIBIKU!