Každodenní táborové dění najdete i na Facebooku
DENNÍ VĚŠTEC Č. 1
Zdravíme všechny Mudly z Bradavic!
Příjezd do kouzelnické školy byl letos opravdu drsný. Stoupenci lorda Voldemorta, tak zvaní Smrtijedi zahalili náš Bradavický expres do dýmu. Věděli jsme, že chtějí ovládnout svět a své protivníky zastrašují a ohrožují jejich rodiny. Smrtijedi v čele s Voldemortem zaútočili na náš expres, vynášeli nás ven s hrozivým rámusem a hrozbami a nakonec s ním odjeli do Bradavic. Naštěstí byl poblíž ředitel a profesor Albus Brumbál, který nás odvedl tou správnou cestou. Jenže Pán zla Voldemort se nechtěl vzdát Bradavického expresu a tak následovala první bitva s hůlkami. Profesor Brumbál měl namále, ale v poslední chvíli se mu podařilo vyřknout to správné kouzlo. Zmizeli Smrtijedi a s nimi i Voldemort, který nám však hrozil bouřkami až do setmění. Slavnostní ceremoniál totiž poprvé probíhal v Zapovězeném lese mezi hořícími loučemi. Brumbál s Mluvícím kloboukem nás zařazoval do kolejí a my se postupně shromažďovali u svých v kouři zahalených profesorů a jejich zástupců.
Omlouváme se DATUM JE 22.7.2017
DENNÍ VĚŠTEC Č. 2
Už od rána jsme slyšeli divoký štěkot a bylo nám jasné, že musíme projít první zkouškou. Do Bradavic přijelo Chloupkovo spřežení. Psi nás vítali s nadšením, že s námi vyrazí na parádní jízdu. A také to tak bylo. Již zaražení do kolejí Zmijozel s ředitelem Snape, Mrzimor s ředitelem Pošukem Moody, Nebelvír s ředitelkou Minervou Mc Gonnagallovou a Havraspár s ředitelem Kratiknotem jsme se pustili do první soubojů mezi sebou, a to rovnou ve vodě. Odpoledne pokračovala bitva o Kámen mudrců, Vykradení Gringotovy banky a Honem za zlatonkou. Nikdo z nás novopečených studentů si nenechal ujít Bradavický seznamovací bál s kouzelným pytlem.
Ty nejodvážnější z nás spali celou noc u ohně a přežili bradavice před Voldemortem.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 3
Po probuzení, rozcvičce a vydatné snídani jsme nažhavili své mozkové závity a soupeřili o nejlepší kolej v kvízu Harryho Pottera. A pak dostaly zabrat naše těla v Bradavickém turnaji plném netradičních her a soutěží. Oběd jsme slupli jako malinu a někteří z nás se vydali za jednorožci, aby se povozili na jejich hřbetě. Každou kolej tato zábava bude čekat jiný den. Po odpočinku jsme se vypravili do zapovězeného lesa za Bazilišky a pavouky. Stavěli jsme Bradavice, vyráběli košťata a některé studenty jsme museli proměnit v ředitele každé koleje. Ve večerní Talentmánii v Tajemné komnatě se ukázalo, kdo z nás v čem vyniká a to jsme teda koukali, kolik je mezi námi talentovaných studentů.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 4
Po Bradavickém kvízu jsme se dali do hledání mandragor. Pak se nad Zapovězeným lesem i Bradavicemi začali stahovat Smrtijedi i Mozkomorové. Dostali jsme důležitý úkol osvobodit vězně z Azkabanu, kmotra Harryho Pottera Siriuse Blacka. A podařilo se to překvapivě jednomu z našich nejmenších studentů, který unikl všem nástrahám a strážcům Pána zla. Po výletě za Klofanem jsme překonávali Aragonovu síť a drželi se pavouků. Nemohli jsme se samou zvědavostí dočkat, až objevíme Tajemství Azkabanu. Povedlo se to všem a odměnou byl poklad nejen sladký, ale i v podobě originálních černých triček Harry Potter. Ti soutěživí se večer pustili do Bradavické partičky. Brumbál pro nás přichystal další sladké překvapení a na zahradě po setmění vykouzlil stovky bonbonů, které jsme sbírali s baterkami v ruce. Nejodvážnější a nejstarší z nás si ještě vyzkoušeli večerní hru na Majáky.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 5
Tak, jak přikázal Brumbál, stáli jsme ráno před Bradavicemi nastoupeni ve stejnokroji - všem padnoucích tričkách z pokladu - s batohy na zádech a svačinou a pitím v ruce. Bradavický expres přijel načas, aby nás odvezl na Cestu kouzelníků na Bílou plnou dobrodružství. Nejrůznější atrakce jsme střídali s létajícími košťaty, které představovaly koloběžky. Ti nejodvážnější z nás se s nimi dokonce vydali lanovkou až na bájnou horu. Výprava za bílými jeleny nás vedla dál do hlubokého lesa plného úskalí a překážek, které jsme jako správní studenti hravě zvládli. Bradavický expres nás dovezl zpátky akorát na večeři, po které jsme museli splnit Začarovanou i další Tichou šifru. Také najít a osvobodit skřítka Dobbyho, kterého ztratil Lucius Malfoy, jemuž musel věrně sloužit. Večer byl tentokrát dlouhý. Druhou večeři jsme si opekli na ohni, u kterého jsme zpívali ostošest. Však jsme se taky potřebovali uklidnit před nočním bojem s Voldemortem u zrcadla z Erisedu.

DENNÍ VĚŠTEC Č. 6
Probudili jsme se do deštivého rána, ale nám to vůbec nevadilo. Po noční stezce odvahy jsme totiž nemuseli na rozcvičku a taky jsme si mohli déle pospat. Ve Velké síni nás čekalo překvapení v podobě písečných kouzel - zázračných mandal, které jsme sami tvořili z barevných písků. A ti nejšikovnější z nás si troufli i na znak Bradavic. Pěvecká soutěž Zlatý Fénix sklidila odpoledne velké ovace. Mnozí studenti se změnili ve známé pěvecké hvězdy, dokázali je skvěle napodobit nejen hlasem, ale i podobou. Voldemortovo znovuzrození nás všechny dostalo do úzkých. Uklidnili jsme se večer na báječném koncertě finalistky známé televizní pěvecké soutěže Superstar a Hlas Česko Slovenska Veroniky Vrublové, která přijela v doprovodu výjimečného hosta a skvělého kytaristy až z Nového Zélandu Jake Stokese. Bradavice se ten večer změnily v parádní koncertní i taneční šou.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 7
V devět ráno naše síly změřené proti Voldemortovi konečně zabraly a déšť, který na nás seslal, ustal. Naše koleje se konečně mohly utkat v nejoblíbenějším sportovním klání - famfrpálu. Byla to dokonalá bitva a naši metači, obránci i hledači zlatonky dali do turnaje veškeré své síly. Ty zpátky nabrali během odpoledního klidu, aby se vrhli na nejváženější turnaj - Bradavickou olympiádu, neboli Boj o ohnivý pohár. Však byl také o medaile a hlavní ceny. V tu chvíli Voldemort znovu udeřil a seslal na nás liják. Naštěstí jen krátký, že jsme mohli olympiádu nakonec zdárně dokončit. V tu chvíli se objevil ředitel Zmijozelu Snape a v jeho patách sám Pán zla Voldemort. Po krátké bitvě profesora zabil. V tu chvíli jsme tušili, že to nebude jeho poslední odplata. A skutečně. Bradavice se zahalily do dýmu a profesoři křičeli, že hoří. Naštěstí uvnitř nikdo nezůstal. Všichni profesoři i jejich pomocníci spojili svoji sílu a my jsme s údivem zírali, jak Voldemort je v plamenech. Zrovna ve chvíli, když k Bradavicím přijížděli hasiči. Byli jsme šťastní, že poslední Bradavický bál s tombolou a nádherným ohňostrojem jsme si mohli užít naplno, bez obav z Pána zla.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 8
Voldemorta jsme sice zničili, ale stačil nám předtím vykrást Bradavice. Byl to náš další úkol, najít ztracené relikvie a další věci patřící naším profesorům. V tu chvíli se ale pokusili o poslední úder Smrtijedi, kteří unesli celý profesorský sbor včetně Hagrida a skřítka Dobbyho. Nemohli jsme opustit Bradavice, aniž bychom nepomohli svým profesorům. A tak jsme se vydali do Ztraceného lesa je hledat. Podařilo se nám je vysvobodit všechny a Bradavice se vrátili do starých, poklidných kolejí. Za tento čin jsme všichni studenti dostali vysvědčení s jedničkami a diplomy. Ti nejlepší si odnesli speciální diplomy, odměny a dokonce i medaile. To už však pod okny houkal Bradavický expres, aby nás odvezl do říše Mudlů.