DENNÍ VĚŠTEC Č. 1
Cesta do Bradavic z Nástupiště 9
3/4  probíhala v pohodě do té doby, než jsme se přiblížili k naší kouzelné škole. Číhali na nás Mozkomorové v čele se samotným Voldemortem. Podařilo se jim Bradavický expres přepadnout a nás budoucí studenty nechat dojít do Bradavic po svých. Voldemort nás však nechtěl pustit ani do kouzelnické školy. Naštěstí ale zasáhnul sám ředitel a profesor Albus Brumbál a po krátkém boji Voldemorta zahnal pomocí kouzelnické hůlky a několika zaklínadel. Když jsme se ubytovali a po dlouhé cestě i nadlábli, s nadšením jsme pak přivítali koupání v přehradě a bazénu. Krásné slunečné počasí jen k tomu vyzývalo. Po večeři jsme se oblékli do hábitů a čekal nás tolik očekávaný slavnostní ceremoniál, který řídil Brumbál se svojí zástupkyní, profesorkou Minervou McGonagallovou. Mluvící klobouk nás rozdělil a my se pustili do prvního souboje mezi kolejemi v koštětovém tanci. Profesoři nás pak pozvali na slavnostní první bradavický bál.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 2
Dopoledne nás čekalo opět rozdělení do kolejí, které provedli už samotní naši ředitelové. Zmijozel vede profesor Snape, Mrzimor profesorka Pomona Prýtová, Havraspár profesor Kratiknot a Nebelvír Hagrid. Čekaly nás seznamovací hry, pokřik a hned první náročný úkol. Museli jsme v lese vystavět Bradavice. Díla to byla tak ohromná, že i Brumbálovi přecházeli oči. Také jsme museli vytvořit z přírodnin na jednom ze studentů ředitele jednotlivých kolejí. Voldemort s Mozkomory na nás znovu zaútočili odpoledne v lese. Bohužel jen některým z nás se podařilo jim uniknout. Válčit jsme museli i se Smrtijedy, kteří nás zase nenechali na pokoji, dokud jsme nevyluštili jejich šifru. Vydechli jsme si až při kytarové šou a naučili se i letošní bradavickou hymnu. Další seznamování probíhalo během kouzelného pytle, který opravdu čaroval natolik, že jsme se mnozí z nás ani nepoznali. Večerní bitva mezi studenty pak následovala už na tanečním parketě.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 3
Ředitel zmijozelské koleje a profesor lektvarů Snape, ředitelka mrzimorské koleje a profesorka bylinkářství Prýtová, ředitel havraspárské koleje a profesor kouzelných formulí Kratiknot a oblíbený Hagrid jako zástupce nebelvírské koleje si nás hned ráno svolali, aby slavnostně vyhlásili největší sportovní utkání v Bradavicích - slavný famfrpál. Bitva s košťaty, potlouky a camrálem nás dostala do varu a všichni studenti jsme ze sebe vydali maximum. Souboj pokračoval po vydatném obědě a odpočinku tentokrát ve vodě. A byla to opět pořádná mela. Brumbál nás však zklidnil při vaření lektvarů. Některé připomínaly spíše pohádku Hrnečku vař. Večer jsme si společně venku zatrsali a přichystali se na největší talentovou soutěž -Bradavickou Superstar. Moderátor do školy čar a kouzel přijel až z dalekého Rio de Janiera.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 4
Zamířili jsme směrem k Zapovězenému lesu s velkým očekáváním, co se v něm tentokrát bude dít. Brumbál nám oznámil, že pro nás ukryl poklad, ale cesta k němu bude dlouhá a složitá. Jako první jsme museli vyluštit Harryho šifru a odpovědět na záludné Voldemortovy otázky. Když jsme zdárně našli i viteály a správně vyluštili prstovou hádanku, mohli jsme konečně jít hledat Pobertův plánek. Ten nás zavedl k pokladu, který kromě sladkostí a dalších odměn ukrýval i originální trička Harry Potter. Když se kolej Nebelvír vrátila z jízdy na klofanech, dohrávali jsme rozehrané zápasy ve famfrpálu a tvořili zázračné mandaly. Kytary, bradavická hymna a velká narozeninová párty našich tří studentů otevřela kouzelný večer. Velkolepá oslava 10., 14. a 15. narozenin pak pokračovala pyžamovým bradavickým bálem.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 5
Autobusy z nádraží 9 3/4 s námi hned brzy ráno vyrazily do Roklinky. Kouzelného místa, kde jsme strávili celý den. Letní park Bílá nás přivítal úžasnými atrakcemi. A abychom se neztratili, oblékli jsme si společně červená harrypotterovská trička z pokladu. Užívali jsme si nespočet atrakcí jako tubing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), lanový park, závodní šlapací auta, skluzavky, trampolíny, vykopávali jsme kostry a rýžovali drahokamy. Ve Vodním světě jsme zjistili, co vše dokáže voda. Ti větší z nás se vydali lanovkou na horu Zbojník, kterou pak dolů pokořili na koloběžkách. Ostatní čekala projížďka na koloběžkách kolem řeky Bečvy. Naše putování pak pokračovalo k Obůrce, kde jsme si kromě dalších zvířat mohli i pohladit vzácného bílého jelena. Zpátky jsme zdolali Pašeráckou stezku, tzv. ferratu - unikátní jištěnou lanovou cestu. Plánované táborákové ohně nám večer přerušil déšť. My jsme však vůbec kvůli tomu netruchlili, protože náhradní program s vršky opravdu stál za to. Smáli jsme se, až jsme se za břicha popadali.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 6
Den nám začal bojovkou v Zapovězeném lese. Zdolat jsme museli nastražené pavoučí sítě i Dračí osidla. Naši bystrou mysl si Brumbál vyzkoušel na Harryho cestě za poznáním. Na odpolední velkolepou bradavickou talentovou šou jsme se těšili celý týden. A rozjeli ji parádně hned samotní profesoři. Pak přišla řada na naše nejlepší talentované studenty, kteří tančili, hráli, zpívali, baletili nebo i kreslili ostošest. Výhry byly lákavé stejně jako body pro svoji kolej. Večerní program v Bradavicích rozjela na plné obrátky nadaná mladá zpěvačka Eva Matějovská. Během koncertu doslova strhla všechny studenty, kteří s ní tančili i zpívali jednu písničku za druhou. A fronta pro podpis byla nekonečná. Počasí se tentokrát večer umoudřilo a my jsme mohli konečně zapálit Dračí ohně. Začali však na nás útočit Mozkomorové i se samotným Voldemortem a objevili se dokonce i Smrtihlavi. Naším úkolem bylo zničit nejen je, ale i vyřešit Brumbálovu morseovku. Noční stezkou Zapovězeným lesem jsme ukončili náročný, ale báječný den.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 7
Od rána jsme věděli, že máme poslední den na to - zvrátit celý souboj mezi kolejemi. Jedna z rozhodujících bitev se utkala dopoledne. Zvládnout jsme museli jízdu na lyžích i bobech, štafety i běh s moukou. Největší drama nastalo při přetahované, kde jsme vydali své poslední síly. Posilnění řízkem jsme se chystali na vůbec největší a nejhlavnější soutěž o medaile v Bradavicích - Boj o Ohnivý pohár. Tady už bojoval každý sám za sebe a celkově i za svoji kolej. Ani po večeři nás nenechal Voldemort vydechnout a my jsme museli odrazit jeho poslední útok s Mozkomory. Ti však stačili ukrást Ohnivý pohár, Kámen mudrců a dokonce i naše ředitele kolejí. Všichni studenti společně jsme se vydali je hledat. Zachráněné a znavené ředitele jsme za odměnu povozili psím spřežením. Voldemort zaútočil znovu a definitivně naposledy. Život Brumbála a profesora Snape jsme oplakali a důstojně jsme se s nimi rozloučili na posledním bradavickém bále s tombolou, který uzavřel nádherný ohňostroj. Vidět šel až daleko za hranice Bradavic.
DENNÍ VĚŠTEC Č. 8
Klofani na nás hlasitě volali už od Božího rána. Nemohli se dočkat, až nás povozí v kočáru. Jízda psím spřežením byla neopakovatelným zážitkem. Studenti, kteří celý týden zdárně zdolávali koňský výcvik, měli před sebou poslední zkoušku. Závody, které ukázaly, jak se celý týden činili a zda dokážou své oře dobře ovládat. Zkoušku složili na výbornou, a tak se mohli k nám ostatním studentům připojit s úlevou a úsměvem na tváři. Na společné slavnostní vyhodnocení každý netrpělivě čekal. Rozdávaly se diplomy, odměny, medaile a hlavně se vyhlašovali nejlepší studenti a kolej. Hlavní cenu - Relikvii smrti si v letošním studijním roce odnesli studenti Mrzimoru.
Moc se ne Vás všechny těšíme zase příští rok. Vaši profesoři z Bradavic!