Každodenní táborové dění sledujte

zde
Šťastně jsme dorazili do bájné Středozemě, kterou obývají hobiti, elfové, trpaslíci i obávaní skřeti. Protože jsme od přírody zvědaví, nenechali jsme si ujít poznávací procházku po krásném jejím okolí. Po večeři nás čekaly první zábavné soutěže a hobití tance. A protože jsme byli báječně naladěni, pokračovali jsme v divoké diskotéce uvnitř trpasličí hory.
1.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

2.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

Od rána jsme se připravovali na náročnou Hobití cestu. Vedla přes Osamělou horu, Mlžné hory, skřetí jeskyni až k elfí roklince. Byla to cesta plná nejrůznějších překážek, které jsme během orientačního běhu na čas museli bravurně zvládnout. Pořádně nám po ní vyhládlo, naštěstí se přiblížil čas oběda. Odpoledne Středozem zalilo slunce a my jsme se vypravili na Frodův bazén, kde jsme se oddávali vodním radovánkám. Večera jsme se nemohli dočkat. Čekal nás slavnostní ceremoniál plný ohně a dýmu, z něhož se vynořil Gandalf a Drak Šmak, který nás zařadil mezi Elfy, Trpaslíky nebo Skřety.
3.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

Dnešní den byl ve znamení vodního světa. Však nám taky přálo počasí, abychom si užili velkolepé vodní bitvy mezi Trpaslíky, Elfy a Skřety. Dopoledne jsme se vypravili k Jezernímu městu, kde jsme se utkali nejen pomocí lan. Museli jsme i přenášet vodu, abychom se mohli zpátky vydat do Středozemě. Horko bylo až k zalknutí a my jsme se proto vydali svést bitvu i odpoledne. Popravdě nebylo to vůbec jednoduché, dokonce jsme se museli potopit až na samé dno a proplout tunelem. Vítězství jsme společně oslavili u zábavného pytle srandy a pak na parukové diskotéce.
4.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

Vypravili jsme se do lesa, kde nás čekalo plno důležitých úkolů. Tak nejprve vyluštit Glumovy hádanky, což nebylo vůbec snadné. Změřili jsme síly v orientaci, rychlosti, postřehu a rychlosti. Souboj v šifře skončil neuvěřitelně vyrovnaně a stejně tak naše vzácné stavby Hobitína a Skřetích slují. A šiframi pokračoval den i odpoledne. Tentokrát jsme museli vyluštit šifru Morie. Naše bystré hlavy ji zvládly a my se mohli zase posunout o krok dále. Chtělo to trochu uvolnění a zábavy, ta nakonec byla vskutku velkolepá při hvězdné soutěži Středozem má talent.
5.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

6.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

Že i ve Středozemi se konají Olympiády, o tom jsme se přesvědčili čtvrteční dopoledne. Hobitiáda, aneb Gandalfův jednadvacetiboj je vrcholnou soutěží mezi Elfy, Trpaslíky a Skřety. Museli jsme však nejprve složit slavnostní slib a pak jsme se už pustili do samostatných disciplín. Nevraživost však stoupala, každý chtěl být ten nejlepší. A odpoledne šlo už do tuhého. Nastala velkolepá bitva Tří armád, z níž mohl vyjít jako vítěz jen to nejlepší společenství. Večer se společně slavilo v Roklince, která pořádala slavnou soutěž Hlas. A zpívali jsme až do večerky.
Tvoření Elfích písečných mandal nás dostalo do klidu a zabraní jsme tvořili vskutku zázraky. To už jsme z dálky slyšeli hlasitý štěkot a bylo nám všem jasné, že do Středozemě dorazilo psí spřežení. Všichni jsme se báječně povozili až do oběda. Po odpoledním klidu jsme si zahráli Hobití házenou a pak nás čekal nejtěžší úkol dne - najít poklad Morie. A našel ho každý z nás, kromě sladkostí a dobrot jsme v něm měli i originál hobití tričko. Večer nás čekaly soutěže a Skřetí ohně s opékáním buřtů. A nakonec tolik očekávaná i obávaná Glumova stezka odvahy a Zlobří únikovka.
7.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

8.DEN HOBIT/PÁN PRSTENŮ

Elfové, Skřeti i Trpaslíci jsme se vypravili na dalekou cestu přes Mlžné hory, Morii, až do Roklinky, kde jsme si užili báječný den plný atrakcí. V letním parku jsme zdolávali lanová centra, rýžovali zlato, řídili vodní centrum nebo jezdili z vrchu dolů na gumových kolech. Ti nejodvážnější sjížděli Osamělou horu na koloběžkách, jiní zvolili cestu kolem Jezerního města. Společně jsme se vydali za divokou zvěří a od ní stezkou hlubokým lesem přes visuté mosty a tunely zpátky k našemu příbytku. Divoký den nekončil. Ozvala se trubka a křik, že se musíme všichni evakuovat. Po chvíli se z okna naší kuchařky vyvalil hustý dým a další u vstupních dveří. Trnuli jsme hrůzou a myslili jsme na naše věci uvnitř. Když se ozvala hasičská houkačka, trochu se nám ulevilo. Naštěstí přijeli včas a místo simulovaného ohně hasili pořádnou sprchou nás. Večer pokračoval v karnevalovém duchu s tombolou a slavnostním ohňostrojem.
Všechno má jednoho dne svůj konec. A náš pobyt ve Středozemi taky. Svedli jsme mezi sebou poslední bitvu o to, kdo se stane na další rok králem Středozemě. A Elfové i tentokrát ukázali, že byli nejlepší a stali se právem vládci. Trpaslíci a Skřeti nesložili hlavu v klín a chtějí se připravovat celý rok na to, aby svedli další rok boj o Středozemi. S diplomy a odměnami a hlavně naplnění zážitky i slzami v očích jsme se vrátili domů.