Každodenní táborové dění sledujte

zde
HOBITÍ DENÍK Č. 1

Ocitli jsme se v časech Třetího věku, ve Středozemi, kterou obývají Hobiti, Elfové, Trpaslíci, čarodějové, zlobři a obávaní skřeti i nejobávanější stvoření Drak Šmak. S osudem Středozemě je spojen magický zlatý prsten. V prstenu je ukryta obrovská moc a Pán temnot se snaží získat svůj prsten zpět. Stejně tak krutovládce Sauron, proti němuž se postaví Společenstvo prstenu. Nadešel nyní čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě, o Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor v čele s čarodějem Gandalfem. A my budeme toho součástí a bude záležet jen na nás, zda dobro zvítězí nad zlem.

HOBITÍ DENÍK Č. 2
Po ranní rozcvičce a chutné snídani jsme se rozdělili do tří skupin. Přesně podle rozhodnutí kouzelníka Gandalfa, elfí víly Galadriel a obávaného draka Šmaka. Elfy z hor vede král z Roklinky Elrond společně s Arwen, skupinu Trpaslíků jejich král Thorin Pavéza s Elfkou milující Trpaslíky Tauriel a skupinu Skřetů Azog (velitel skřetů z Morie) a Bolg (náčelník skřetů z Mlžných Hor). Vysvětlili jsme si pravidla Středozemě a čekala nás těžká příprava na Bitvu Společenstva. Odpoledne jsme stavěli Hobití nory a své živé vůdce. Detektorem kovů jsme hledali klíče k Osamělé hoře. Při seznamovačce U Froda a Bilbo Pytlíka jsme se vážně popadali za břicha. Báječný večer jsme zakončili skvělou taneční párty.
HOBITÍ DENÍK Č. 3
Dobývání Morie, to byl náš první úkol. Po zvládnutí všech nástrah jsme šli do turnaje. Elfí hanball není žádná béčková sportovní soutěž, což jsme záhy pochopili. Však jsme také přivítali trochu klidu během tvoření mandal Roklinky. A protože nám pořádně vyhládlo, vtrhli jsme do kuchyně Hobita Sama Křepelky a na kotlíku si ukuchtili gulášovou polévku. Večer nás chtěl ovládnout samotný zlý čaroděj Sauron a my jsme se snažili dostihnout jeho duši. Hobití večerní párty nás tak unavila, že jsme se docela i těšili na svoji postel.
HOBITÍ DENÍK Č. 4
Ráno jsme začali Hobití házenou, ve které se pochopitelně utkali Skřeti, Trpaslíci a Elfové. Šigra kouzelníka Gandalfa nám pořádně zamotala hlavu. A stejně tak stavba Osamělé hory, do které jsme se schovali všichni bojovníci i zachránci Středozemě. Honba v Zatraceném lese za pokladem ze záhadné Morie byla hlavním úkolem celého dne. Pro poklad jsme museli až k Jezernímu městu. Byl hluboko v jezeře, kde by se odvážil málokdo. Nám nejstatečnějším se ho přece jen podařilo získat a ostatní nám dali zavděk. Vždyť jsme v něm kromě sladkostí našli i originální Hobití trika. A pak nás čekala jen zábava v podobě světově vyhlášenému Talentu Středozemě.
HOBITÍ DENÍK Č. 5
Dnes jsme se vydali na dalekou cestu až na Bílou za Jednorožci přes pavoučí sítě. S létajícími gumami, plovoucími vory a vznášedly jsme postupně pokořili horu Zbojník, odkud nás dolů čekala cesta Temným hvozdem plná nástrah. Znavení horkem, ale šťastní jsme nasedli na přenášedlo a za chvíli jsme byli opět v Hobitíně. Společné foto Společenstva a tance odstartovalo tichou orlí poštu. Zpívali jsme z plných plic u plápolajících plamenů. To abychom se odreagovali před pernou stezkou odvahy.
HOBITÍ DENÍK Č. 6
Jako každé ráno nás čekala snídaně v podobě švédského stolu. Bitva Společenstva prstenů ve skutečnosti představovala nejvyšší soutěž v Hobitíně, a to pravou Olympiádu se vším všudy - o diplomy a medaile. Po zapálení olympijského ohně a složení slavnostního slibu jsme se rozprchli na pětadvacet stanovišť plnit mnohdy náročné úkoly. Stříleli jsme dokonce ze vzduchovky, ostrými šípy z foukačky, také z obřího luku a házeli hvězdicemi nebo železnou koulí. Po chutném obědě se ti z nás, kteří měli zájem, vydali na farmu, aby se svezli na koních. Potkali jsme se v bazéně, kde nás čekal společný zápas. Po večerní ukázce vojenské techniky jsme bojovný den zakončili Elfím karnevalem s tombolou.
HOBITÍ DENÍK Č. 7
Ráno nás probudil štěkot divokých šelem. Nakonec se ukázalo, že jsou to tažní psi, kteří se pro samotnou touhu někoho tahat předháněli, kdo ze sebe vydá větší štěkot. Když nás zmerčili, mohli se radostí zbláznit, protože věděli, že nás čeká společná divoká jízda po Středozemi. Teplota od rána vstoupala vzhůru a my jsme se po divoké jízdě vydali na přehradu a bazén na poslední vodní bitvu Jezerního města. Když jsme se vrátili do Hobitína, nastal poplach. Od vchodu se valil přes střechu hustý dým a ozývaly se hrozivé rány. Kolem nás pobíhal Skřet Azog společně s krutým čarodějem Sarumanem, který křičel, že nám Hobitín nechal zapálit. To už se řítilo s majáky policejní i hasičské auto s našimi zachránci. Nejen, že kouř zneškodnili a naše horká těla nám zchladili, ale mohli jsme si vyzkoušet na vlastní kůži 13kilovou policejní vestu nebo si prolézt od shora dolů hasičský vůz. Svou návštěvou nás večer poctila krásná blondýnka, finalistka prestižních televizních pěveckých soutěží Superstar a Česko Slovensko hledá talent - Veronika Vrublová, alias Vivi. A po koncertě a podpisové mánii následovala soutěž Elfí hlas a závěrečná diskotéka.
HOBITÍ DENÍK Č. 8
Zlý čaroděj Saruman nás nenechal v klidu ani poslední den, když jsme se chtěli po vyklizení Hobitína v klidu rozloučit. Začaroval všechny Elfy, Trpaslíky i Hobity a zůstali jsme jediní, kdo je mohl osvobodit. Dali jsme všechny síly dohromady a zlé Sarumanovo kouzlo zrušili. Elfí královna Galadriel nás nejen za tento poslední počin odměnila diplomy i sladkostmi a někteří si dokonce na krku odnesli medaile. Vyhlašovali se i největší hrdinové tábora a nejlepší skupina, kterou se letos stali odvážní Trpaslíci. A pak přišla chvíle na slzy a poslední rozloučení i sliby, že se uvidíme na Hobitíně zase příští rok.