Nahoru
Termín: 21.2. - 27.2. 2021
Dětem, které nemají jarní prázdniny, napíšeme do školy řádnou omluvenku - potvrzení, že
absolvovaly ozdravný pobyt
Místo: Horní Bečva - Chráněná krajinná oblast Beskydy
Ubytování: Horská chata Unigeo
Strava:  5x denně a pitný režim
Kapacita: 30
Věk: 6 - 18 let
Doprava: Vlastní.
Možnost vyzvednutí dítěte v Ostravě např. u vlaku či autobusu ze směru od Brna nebo Prahy (info
níže a na dotaz)
Program: Bohatý program exkluzivně pro lyžaře, snowboardisty i nelyžaře!!! S celotáborovou hrou
Sněženky a Machři.
Cena: 3.990,- Kč včetně jízdy na koni , interaktivní dílny, výletu autobusem
Slevy: 100 Kč za zaplacení zálohy 1000 Kč do 31.12., dále na každého sourozence nebo pokud se
dítě již účastnilo některého z našich táborů. Slevy lze u nás sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín
Chcete-li o našich zimních táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí (odkaz Zimní
tábor), Fotogalerie nebo na toto video.
Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004
Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

HORY * ZDRAVÉ OVZDUŠÍ * BOBY * LYŽE * SNOWBOARD * KONĚ * SNĚHULÁCI * KARNEVAL * HRY * SOUTĚŽE * KARAOKE * DISKOTÉKY
VEČERNÍ ZÁBAVNÝ PROGRAM* STEZKA ODVAHY * ZIMNÍ OLYMPIÁDA *
INTERAKTIVNÍ DÍLNA

To vše a ještě více je náš zimní (jarní) tábor pro lyžaře i nelyžaře.
PROGRAM ZÁŽITKOVÉHO TÁBORA
Mají Vaše děti rády hory a sníh a chcete jim namísto smogu ve městě dopřát zdravý vzduch v nádherné přírodě? Rády lyžují, nebo se to teprve učí? Anebo raději dovádějí na bobech a saních? Přejete si, aby si užily zimní přírodu, sníh a zimní radovánky v kolektivu bezva kamarádů se skvělým, unikátním programem a prožily nezapomenutelné zážitky? Tak právě pro ně je tady zimní (jarní) tábor v čisté přírodě malebných Vsetínských vrchů.
Tábor přinášíme především pro zábavu, sport i relaxaci dětí. Kromě lyžování patří k zimním táborům všelijaké dovádění na sněhu, ve sněhu nebo pod sněhem, stavění sněhuláků a podobných výtvorů. Zimní přírodu si užijí nejen lyžaři a snowboardisti, ale také děti, které lyžovat neumí nebo nechtějí. Pro děti je totiž po celý týden připraven velmi bohatý program. Na zimním táboře budeme s nimi lyžovat, bobovat, sáňkovat, stavět sněhuláky, hrát hry a soutěžit venku i uvnitř, tančit či zpívat. Chybět nebude ani střelba ze vzduchovky, foukaček, karaoke, Talentmánie, stezka odvahy, karneval v maskách na lyžích a bobech, plavání ve vnitřním bazénu a aquaparku nebo výlet do jeskyně. Na děti čekají netradiční zážitkové hry, soutěže a sporty na zdravém vzduchu o pěkné odměny. Také zajímavá interaktivní dílna. Děti navštíví jízdárnu a svezou na koni zimní přírodou. Tábor je určen pro všechny děti ve věku od 6 do 18 let. Ať už umí lyžovat či snowboardovat, nebo mají chuť se to s námi naučit, či si raději budou užívat zimních radovánek na bobech a saních. Zimní tábor je prostě pro menší i větší, nelyžaře i lyžaře, kteří si chtějí zalyžovat, naučit se základy lyžování nebo se zlepšit. Jeho součástí je táborová hra spojená se soutěžemi a populárními hrami.

NELYŽAŘI
Zimní tábor v Horní Bečvě je vhodný i pro nelyžaře, kteří si chtějí zimu užít bez lyžování. V čase, kdy jsou lyžaři na svahu, budou zase nelyžaři dovádět, závodit  a soutěžit na bobech a saních a čekají je velmi atraktivní aktivity uvnitř i venku.

LYŽAŘI
Budou rozděleni dle stupně pokročilosti do skupin. Sportovní vyžití nabízí lyžařský areál Rališka s dvojsedačkovou lanovkou, která je první ve Zlínském kraji. Ski areál leží nedaleko horské chaty v nadmořské výšce 605 - 729 m.n.m. a disponuje 3 lyžařskými vleky, lanovou dráhou Doppelmayr, vlekem TATRAPOMA a dětským vlekem. Také čtyřmi sjezdovými tratěmi v délce 200 m až 550 m. Sjezdové tratě jsou vhodné jak pro malé začátečníky, tak pro pokročilejší lyžaře a snowboardisty. Hlavní sjezdovka je uměle zasněžovaná, upravovaná a osvětlená pro večerní lyžování.
Lyžovat budeme každý den a pro zájemce je zimní tábor zpestřen i večerním lyžováním na osvětlené sjezdovce. Děti jsou rozděleny, dle pokročilosti, do družstev na nelyžaře, začátečníky, pokročilé a dobré lyžaře. Každé družstvo má svého vedoucího lyžování. Děti jezdí na sjezdovce vždy pod dohledem vedoucího, nikdy nejezdí sami. Lyže si nechávají v uzamčené budově přímo ve ski areálu.
Lyžaři i snowboardisté musejí mít lyžařskou helmu!!!!!!!!

SNOWBOARDISTÉ
Na zimní tábor mohou jet i začínající a pokročilí snowboardisté, kteří již sami kopec sjedou anebo se budou chtít základy naučit.

ZAČÁTEČNÍCI - INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA
Pokud budete mít zájem, můžeme dítěti zajistit i individuální výuku přímo v místní lyžařské škole za zvýhodněných cenových podmínek cca 350 Kč/ hod. + cena za dětský vlek. Ze zkušeností víme, že děti pak po prvních hodinách jezdí už společně s našimi dětmi a instruktory.

CENA VLEKŮ
Cena pro lyžaře na sedačkovou lanovku na permanentku: 850 Kč (máme zajištěné zvýhodněné ceny pernamentek). Na malý dětský vlek: 650 Kč.
Záloha pro lyžaře na vleky se dává až u odjezdu. Záloha je na konci tábora vyúčtována podle skutečných nákladů. Děti platí, co skutečně projedou. Dle zkušenosti víme, že děti, které neuměly jezdit na sedačkové lanovce, anebo dokonce nikdy nelyžovaly a s námi se naučily, nakonec všechny využívaly moderní sedačkovou lanovku, která je právě vhodná i pro menší děti.

UBYTOVÁNÍ
Ubytování je zajištěno na Horské chatě Unigeo, která je kousek od sjezdovky a má dlouholeté bohaté zkušenosti s pořádáním ozdravných, letních i zimních táborů. Její součástí jsou klubovny a televizní sál, kde budou probíhat aktivity, programy, karneval a diskotéky. K dispozici je i biliard, stolní tenis, součástí jídelny je i bar. Středisko je umístěno v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy, nádhernou přehradou a bude k dispozici pouze táborníkům!!!

Adresa: Chata Unigeo, Horní Bečva 15, 756 57 Horní Bečva. Více o hotelu v odkazu Ubytování.

ZPŮSOB DOPRAVY
Vlastní. V případě zájmu bude vypraven autobus z Ostravy. Cena 300 Kč za cestu tam i zpět. Prosíme, napište požadavek se zasláním Přihlášky.

CENA TÁBORA
Zahrnuje:
Stravu 5x denně podle norem školního stravování, pitný režim, ubytování, lůžkoviny, dále výlet autobusem do Světa Kamenů nebo Aquaparku v Rožnově pod Radhoštěm, jízdu na koni. Také kompletní program, výchovný a zdravotnický personál, lyžařské instruktory, správu táborového webu, náklady na věcné odměny, diplomy, dárky pro děti, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, karaoke.
Exkluzivně táborové on-line zpravodajství - každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborové kronice Denní věštec a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách. Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky (odkaz Soví pošta).

Cena nezahrnuje:
Jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře. Máme zajištěné zvýhodněné ceny pernamentek. Kapesné pro lyžaře na sedačkovou lanovku činí cca 850 Kč, na dětský vlek cca 650 Kč. Bude vybíráno při při předání dítěte na začátku tábora, na konci tábora vyúčtováno dle skutečných nákladů.
Úplní začátečníci, kteří chtějí mít individuální výuku a využijí místní lyžařskou školu: kapesné bude vybíráno podle zájmu o počtu hodin výuky (cca 450 Kč/hod).
Zapůjčení kompletní lyžařské výbavy na celou dobu přímo ve ski areálu Rališka.
Lyžaři i Snowboardisté : 800 Kč. Peníze vybírá vedoucí při odjezdu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:
DVD potištěné fotkou- s táborovými fotkami ………...............100 Kč (+ poštovné a balné 39 Kč)

Připojištění STORNA............... 150 Kč (dostanete zpět 80 %  při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko nebo nenadálé rodinné události, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit. Totéž se týká z uvedených důvodů pozdějšího nástupu dítěte na tábor. 80 %  vratka je za každý den tábora, které dítě neabsolvuje)

BEZPEČNOST
Tábor probíhá v Horské chtatě Unigeo, která je vyhlášená a dlouhodobě zaměřená na pobyt dětských kolektivů. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál včetně profesionálního zdravotníka. Osvědčený kolektiv zkušených pracovníků, kteří rizika nepodceňují, umí jim předcházet a v případě problému je i řešit.
Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi a mají zdravotní potvrzení pro oddílové vedoucí. Lyžařský dozor tvoří kvalifikovaní instruktoři, zkušení táboroví vedoucí, kvalifikovaný zdravotník.
Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

CO SI VZÍT SEBOU
Jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do zimní přírody či na lyžování. Důležité je, aby měly oblečení do sněhu, včetně nepromokavých bot, rukavic, čepic. Dále nezapomeňte přibalit přezůvky, ručník, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky a láhev na pití.
Dětem prosím přibalte bílé tričko (může být i starší) a fix nebo fixy na textil. Také masky a kostýmy na karneval.

Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte u autobusu zdravotníkovi. Kapesné kromě lyžování necháme na vašem uvážení, v chatě i na sjezdovce je ale bufet!!! Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.
Lyžaři: Kompletní lyžařská nebo snowboardová výbava, včetně lyžařské helmy!!! Pokud výbavu nemáte, lze ji zapůjčit přímo ve Ski areálu Rališka na celou dobu za cca 800 Kč.
Nelyžaři: Boby s sebou! A prosíme také helmu, třeba cyklistickou!!!

Při pobytu vašeho dítěte na táboře nepodceňujte význam korespondence. Zejména v případě těch menších není od věci poslat první dopis, pohled nebo Soví poštu už s předstihem, aby vzkaz dorazil hned v prvních dnech, kdy si děti na táboře teprve zvykají, případně dát pohled při odjezdu vedoucímu.

ZÁSADNÍ INFORMACE
Tábor začíná v neděli
21.2. 2021 obědem a končí v sobotu 27.2. 2021 snídaní.
DŮLEŽITÉ: Při nástupu na tábor (anebo můžete zaslat dříve) odevzdejte v obálce  se  jménem dítěte průkaz zdravotní pojišťovny nebo kopii a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“ (viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší dvou let. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den příjezdu. Doporučujeme si dítě pojistit pojistkou proti úrazu!!!

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ
ČTĚTE POZORNĚ!
Vyplníte závaznou Přihlášku včetně Prohlášení rodiče a Posudek o zdravotní způsobilosti  (viz. odkaz dokumenty ke stažení) ve všech požadovaných  kolonkách. Následně závaznou a řádně vyplněnou a podepsanou Přihlášku s Prohlášením rodiče odešlete co nejdříve na adresu pořadatele, konkrétně na hl. vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Přihlášky můžete také posílat naskenované e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz. Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo.

PLATBA
Zálohu na tábor 1000 Kč uhraďte pokud možno ihned. Pokud chcete využít slevy 100 Kč, je nutné tuto zálohu uhradit nejpozději do 31.12.
Jakmile obdržíme platbu, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění  kapacity tábora!!! Celou platbu je pak nutno uhradit či doplatit nejpozději tři týdny  před začátkem tábora.
Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen. V případě včasného zaplacení zálohy bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. (Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění kapacity tábora!)
Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné. Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte, stejně tak na přihláškách a rovněž název tábora. Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem - číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou - v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou - v takovém případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede. Zeptejte se svého zaměstnavatele, zda vám nepřispívá např. z fondu FKSP na ozdravné tábory, nebo také vašeho sociálního úřadu či pojišťovny. Potvrzení Vám rádi vystavíme.

SLEVY
Sleva 100 Kč: Záloha 1000 Kč zaslaná do 31.12. , dále každý ze sourozenců nebo předchozí účast na některých našich táborech.
Slevy lze u nás sčítat!

Storno podmínky
A)Storno poplatky bez připojištění:
Odhlášení do 30.12. - storno 30 %, do 15.1. 2021 - storno poplatek 50 %, do 31.1. - storno poplatek 70 %.
Odhlásíte-li účastníka bez udání vážného důvodu (kromě nemoci apod. - nutné doložit lékařským potvrzením) mezi 6.2. 2021 a začátkem tábora, poplatek se už nevrací. Pouze při předložení dokladu od lékaře Vám vrátíme 50% účastnického poplatku. V případě připojištění storna 80 procent.
B) Zaplacená částka je vratná po odečtení manipulačního poplatku 150,- Kč za náklady provozovatele pouze do 31. prosince 2020.
C) Možnost připojištění storna za 150 Kč - viz výše u kategorie CENA TÁBORA

KONTAKTY
Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy  s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“.

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz
            www.taboryvbeskydech.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.

                    Srdečně se na Vás opět těší celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!
SNĚŽENKY A MACHŘI
NA LYŽÍCH A BOBECH