Termín: 11.7. - 18.7. 2021       

Místo: Každodenní profesionální výcvik probíhá v Jízdárně Penzionu pod přehradou a v přírodě
Horní Bečvy - Chráněná krajinná oblast Beskydy.
Ubytování: Zcela nové a nadstandartní a přímo nad stájemi. Zázemí a velmi výtečná strava (v
bohatého bufetového stylu).
Strava: 5x denně a pitný režim
Kapacita: 24
Věk: 7 - 18 let
Doprava: Vlastní
Cena:  6890,- Kč
za výcvik a jízdy, včetně výletu a atraktivní celotáborové hry (u všech turnusů min. 20 tréninkových
hodin u koní, včetně denních jízd se zkušeným trenérem, vyjížďky a veškeré aktivity i program spojený
s jezdectvím a ukončený závody o pěkné odměny. Rodiče mohou shlédnout, co se děti naučily).
Slevy: 100 Kč za poslanou závaznou přihlášku a zaplacení zálohy 1000 Kč do 30.4.2021, za účast na
některém z našich táborů, dále na každého sourozence, 200 Kč při účasti na více letních po sobě
jdoucích táborech (sleva se týká každého táboru). Slevy lze u nás sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín
Chcete-li o našich táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí a Fotogalerie (Tábory s
koňmi a Indiáni v sedle) a na video.

Tábory probíhají v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004
Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.
PROGRAM VŠECH TÁBORŮ
Děti se nebudou jenom dívat, ale skutečně jezdit každý den, a to i v den odjezdu dopoledne, kdy poslední den proběhnou závody o pěkné odměny před zraky rodičů, kteří se tak mohou podívat, co vše se děti naučily! Také proto je tábor kapacitně omezen, děti budou rozděleny do 2 skupin. Za pobyt jsou děti každý den v sedle a naučí se základy postarání o koně - čistí je, sedlají a uzdí sami. Proto jsou u jednoho koně 1 až 2 děti, aby si navzájem mohly pomáhat.
Pro děti je připraven každodenní program jízdy na koni. Program tábora rovněž zahrnuje i teoretickou výuku jízdy a péče o koně. Děti jezdí také ven do přírody, kdy podle zdatnosti je čekají i výlety na koních do okolí. Ať pokročilí, či začátečník, každý si přijde na své. Týdenní program zahrnuje především jízdu na koních, péče o koně, praktickou i teoretickou výuku. Dle schopnosti a zdatnosti se dítě naučí ovládat koně v kroku a klusu, zvládnout správný a bezpečný sed. Důležité je naučit se, jak koně zastavit a na škodu není ani cvičení rovnováhy formou jezdeckých her. Poznají práci s koňmi jako hřebelcování, čištění kopyt, sedlání, ošetřování a krmení.
Největší prostor je tedy věnován jízdě na koních a ponících, program je uzpůsoben tak, aby práce s nimi byla na pořadu kromě celodenního výletu každý den. Účastníci jsou rozděleni do dvou skupin tak, aby si každý mohl v maximální míře koně užít. Jezdecký kurz pak vyvrcholí závody zábavnou a hravou formou, kde děti předvedou, co se naučily a v čem se zdokonalily.


Tento tábor je určen pro všechny, kteří mají rádi koně a chtějí se něco nového a zajímavého přiučit. Vítáni jsou jak absolutní začátečníci, tak i zkušenější, či zkušení jezdci kteří se zdokonalí ve cvalu, skoku přes překážky. Děti se seznámí se základními znalostmi, týkající se koní. To znamená, jak o ně správně pečovat, jak je krmit, jak s nimi pracovat a v neposlední řadě jak na nich jezdit. Také se naučí pracovat s koněm ze země i ze sedla. Prožijí blízký kontakt s koňmi na pastvině i při výuce na jízdárně, která bude probíhat praktickou i teoretickou formou.
Děti budou nejdříve rozděleny do skupin podle úrovně znalostí a zkušeností a jezdeckých schopností. Kromě jezdeckého výcviku na jízdárně o rozměrech 50×30 metrů je podle zdatnosti čekají i výlety na koních do okolí. Děti tak zažijí 8 dní plných dobrodružství, zábavy a legrace. Kromě pobytu u koní i celotáborové hry o zajímavé ceny, spoustu zajímavých soutěží v lese, na louce i v bazénu, báječné aktivity a bláznivé hry uprostřed krásné a čisté beskydské přírody.

Osm dní v sedle, na které se jen tak nezapomíná! Pro milovníky koní jsme připravili ryze koňský tábor v krásném prostředí čisté beskydské přírody - přímo na zrenovované jízdárně Agroturistického centra Horní Bečva. Stáj disponuje jízdárnou o rozměrech 50×30 metrů a přímo nad ní jsou nově vystavěné a prosklené nadstandartní pokoje.
Tento tábor je určen všem pokročilým i začátečníkům, kteří chtějí s ježděním na koni začít, zkusit si, jaký je pohled na svět ze sedla koně, případně se v ježdění dále zdokonalit a zároveň nepřijít o klasický letní tábor. Na koňské farmě tráví děti každý den. Dětem se věnují zkušení cvičitelé, kteří jim také předají základní znalosti jezdců ohledně krmení, ošetřování a fyziologie koní.
Cílem tábora je umožnit dětem pobyt v přírodě, v prostředí zvířat a naučit je základním dovednostem při práci se zvířaty. Děti se například naučí, jak správně se o koně pečuje, co všechno obnáší vlastnit toto nádherné čtyřnohé zvíře a hlavně, jak se na něm hezky povozit. Podstatou ježdění je však nejdříve pochopení koňského života, vcítění se do jeho nálad i povahy. A pak přichází na řadu samotné studium, kde a jak koníka pobídnout k pohybu, jak ho zastavit, umět se udržet při jeho naklusání a další a další dovednosti. Ty zkušenější děti se samozřejmě budou dále zdokonalovat klusat, cválat, a skákat přes překážky. Program je popsaný výše.

Koňský tábor má vyvážený poměr zábavy s koňmi a klasického táborového programu. Samozřejmě na táboře také nebude chybět celotáborová kolektivní hra na téma Indiáni v sedle nebo Léto s kovbojem či nezapomenutelný výlet. Děti si užijí spoustu legrace a budou každý den soutěžit o zajímavé ceny. Doplňkový program je opravdu bohatý . Na děti čeká táborák na zahradě, stezka odvahy, houbaření, koupání v přehradě Bečva nebo venkovním bazéně. Dále úžasná kreativní dílna, tančící koberec, olympiáda nebo karaoke. Těšit se mohou na bohatý doprovodný program plný soutěží a her, včetně střelby ze vzduchovky, dále z indiánského luku, foukačky či kuše, hodu tomahavkem, petangue, her ve vodě, také deskových a karetních her pro chvíle odpočinku.

UBYTOVÁNÍ
Děti jsou ubytovány v nadstandartních pokojích po 2 až 3 dětech přímo nad stájemi.
Dřevem obložené a prosluněné pokoje jsou ve zcela nově vystavěném krásném ubytování s výhledy, a to přímo nad stájemi. Strava je zajišťována v nově vystavěné prosklené a dřevěné jídelně s výhledem na koně a jízdárnu a se zastřešeným venkovním posezením. K dispozici je společenská místnost pro hry a zájmové činnosti, kde rovněž probíhají denní i večerní aktivity, ohniště, venkovní posezení. Modernizací prošly rovněž stáje, jízdárna a její okolí, kde jsou na cvičné louce vybudovány dřevěné přístřešky se zázemím a posezením.

CENA ZAHRNUJE
Vynikající stravu 5x denně (snídaně velmi bohatý bufetový stůl), pitný režim, ubytování v pokoji hotelového typu, lůžkoviny, kompletní  program, výchovný a zdravotnický personál, výcvik a tréninkové hodiny se zkušeným trenérem, každodenní veškeré aktivity a program spojený s jezdectvím (bude probíhat i v sobotu dopoledne), správu táborového webu, náklady na věcné odměny, diplomy, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, bazén, jízdu autobusem na výlet, tričko. Exkluzivně táborové on-line zpravodajství - každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborovém deníku a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách. Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky. (odkaz Orlí pošta)

CO SI VZÍT S SEBOU
Jezdecké nebo vlněné nejlépe pogumované rukavice, přilbu (může být cyklistická)!!!!! Všichni účastníci budou po celou dobu pobytu u koní a jízdy na koních používat ochranné přilby. Dále jsou nutné dlouhé kalhoty (staré džíny) nebo tepláky, jezdecké boty nebo stačí obyčejné holínky a dobrá pláštěnka!!
Pak už záleží na tom, jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do přírody. Důležité je i náhradní oblečení v případě deště!! Dále je důležité, aby děti měly pevnou obuv, plavky, baterku, repelent (i na klíšťata), opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku, šátek nebo klobouk na hlavu, přezůvky, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky, batůžek a láhev na pití. Dětem prosím přibalte pero, tužky, pastelky a deník na zápisky, jakékoliv indiánské nebo kovbojské rekvizity a masky.
Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte u autobusu zdravotníkovi. Kapesné necháme na vašem uvážení, v penzionu je ale bufet. Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.

VÝLET
Dle zájmu dětí:
LETNÍ PARK BÍLÁ (atrakce + vodní svět + lanový park) + koloběžky! Nabízí velké množství aktivit pro děti - letní tubbing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), velký skákací hrad, „závodní“ okruh pro šlapací auta, ráj skluzavek (6 tří-metrových skluzavek, díky kterým je zdolání svahu hračkou a velkou zábavou), trampolína, Zbojníkova překážková dráha, minizoo. Naučí se rýžovat drahokamy nebo jako archeologové vykopávat kosterní pozůstatky. Vodní svět - v malém vodním světě děti zjistí, co vše dokáže voda. Lanový park - kde děti mohou překonávat opravdové lanové překážky bez nutnosti použít jistící prostředky (úvazky, karabiny, lana). Soustava nejrůznějších lanových překážek uspořádaných za sebou tak, že tvoří dráhu na kmenech stromů. Bezpečnost proti pádu z výšky je zajištěna záchytnými sítěmi. Na koloběžkách kolem řeky čeká děti nádherná projížďka až k Obůrce, kde mohou spatřit i bílého jelena.
VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů - horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.

ZÁSADNÍ INFORMACE
Tábor začíná:
Nástup dětí na tábor vlastní dopravou bude v 16:00  v Jízdárně a odjezd tamtéž v 11.00 hodin. V devět hodin však proběhnou závody a program dětí pro rodiče.
DŮLEŽITÉ: Při nástupu na tábor (anebo můžete zaslat dříve) odevzdejte v obálce  se jménem dítěte kopii nebo průkaz zdravotní pojišťovny a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“(viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší dvou let. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den příjezdu. Pokyny budeme zasílat emailem nejpozději tři týdny před odjezdem.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ
ČTĚTE POZORNĚ!
Vyplníte závaznou Přihlášku Tábory s koňmi včetně Prohlášení rodiče a „Posudek  o  zdravotní způsobilosti“  (viz.odkaz dokumenty  ke  stažení) ve všech požadovaných  kolonkách  a  oprávněná osoba (rodič) je podepíše. Následně závaznou, řádně vyplněnou přihlášku odešlete co nejdříve na adresu pořadatele, konkrétně na vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Vlastnoručně podepsané přihlášky můžete také posílat naskenované e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz. Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo. Celou platbu uhraďte nejpozději do 10.6. 2021, zálohu ve výši 1000 Kč je nutno uhradit ihned po přihlášení.
Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 1000 Kč, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí  platby  až  do  naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve.

PLATBA
ČTĚTE POZORNĚ
Tábory jsou vzhledem ke kvalitnímu výcviku kapacitně omezeny a bývají brzy obsazeny! V případě včasného zaplacení bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. (Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby až do naplnění kapacity tábora!) Celou částku je pak nutno uhradit do 10.6. 2021. Nezapomeňte k základní ceně tábora přičíst objednané DVD a Storno pojištění. Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné. Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte a název tábora a stejně tak na složenkách!!! Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem - číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou - v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou -  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.
Slevy
Sleva 100 Kč: Závazná přihláška zaslaná do 30.4. 2021 a zaslaná záloha ve výši 1000 Kč, dále za účast na některém z našich táborů, každý ze sourozenců.
Sleva 200 Kč: Účast na obou po sobě jdoucích koňských táborech (sleva na každý tábor)

V rámci tábora dále nabízíme:
DVD potištěné fotkami v obalu s táborovými fotkami ………...............130 Kč (+39 Kč poštovné) POJIŠTĚNÍ STORNO.......................150 Kč (zpět 80 % storna při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko nebo nenadálé rodinné události, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit.

Storno podmínky
Storno poplatky:
Odhlášení do 1.4. 2021 - vrácení celé částky bez manipulačního poplatku 500 Kč.
Odhlášení do 20.6. - storno poplatek 30 %, do 30.6. - storno poplatek 50 %, do 5.7. storno 80% .
Odhlásíte-li účastníka bez udání vážného důvodu (kromě nemoci apod. - nutné doložit lékařským potvrzením) mezi uvedenými daty a začátkem tábora, poplatek se už nevrací. V případě připojištění storna vracíme 80 procent.
C) Možnost připojištění storna za 150 Kč (viz V rámci tábora dále nabízíme)

BEZPEČNOST
Tábor probíhá na jízdárně, která je také zaměřena na pobyt dětských kolektivů. Středisko je umístěno u přehrady a poblíž lesů. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál a instruktoři jezdectví, včetně profesionálního zdravotníka. Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na letních táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

KONTAKTY
Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz
            www.taboryvbeskydech.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.

Srdečně se na Vás opět těší Tábory s koňmi a celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!

                    Přihlášky pobytů zde v odkazu Dokumenty Ke Stažení.
 

Nahoru
NA DIVOKÉM ZÁPADĚ