Nahoru
 
Termín : 7.8. - 14.8. 2021
Místo: Horní Bečva - Chráněná krajinná oblast Beskydy
Ubytování: Rekreační středisko „Pekárny-Rališka“  pokoje s vlastním soc. zařízením (WC a sprcha)
hned u lesa, bazén (15m)
Strava:  5x denně a pitný režim
Kapacita: 80
Věk: 6 - 18 let
Doprava: Autobusem tam i zpět (sleva při vlastní dopravě) z Ostravy, Bohumína, Frýdku-Místku.
Možnost vyzvednutí dítěte v Ostravě např. u vlaku či autobusu ze směru od Brna nebo Prahy (info
že a na dotaz)
Cena: 3990,- Kč včetně atraktivního výletu autobusem, bazénu, jízdy na koních nebo psím
spřežením. Lze uplatnit sleva až 700 Kč!!
Slevy: 100 Kč za poslanou závaznou přihlášku a zaplacení zálohy 1000 Kč do 21.3.2021, za účast na
některém z našich táborů, dále na každého sourozence, 200 Kč při účasti na více letních táborech
(sleva na všechny tábory), dále za vlastní dopravu. Slevy je u nás možno sčítat!
Pořadatel: Tábory v Beskydech, z.s. IČO 22740741 ve spolupráci s DDM Bohumín
Chcete-li o našich táborech vědět více, podívejte se do Archívu akcí a Fotogalerie.
Tábor probíhá v souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 148/2004 a č. 137/2004
Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce.

PROGRAM ZÁŽITKOVÉHO TÁBORA
Tábor Harry Potter sklízí každoročně nebývalý úspěch a bývá jako první vyprodán. Proto se znovu vydáme do prvního dílu. Každý rok se snažíme naším studentům přinést nový a zajímavý program a celotáborovou hru, kterou provází neustálá bitva mezi jednotlivými kolejemi. Speciální a pestrý program také letos chystáme pro věrné a starší táborníky, bude plný napětí i adrenalinu a adekvátní jejich věku!!! Geocaching (hledání kešek podle navigace) - budeme zakládat novou kešku a vlastníme sedmimílové skákací boty!!! Novinka - Bublinový "fotbal", aneb neskutečná zábava uvnitř nafukovací obří koule.
Jakou tradičně čeká táborníky velké překvapení.
Studenti, vítejte v Bradavicích! Čeká Vás slavnostní zařazení do kolejí, o kterém rozhodne kouzelný mluvící klobouk. Přítomni budou sám ředitel Brumbál, profesor Snape, profesorka Mc Gonnagallová, Hagrid i krutý Voldemort. Právě on bude po celou dobu usilovat o vaše životy, takže před ním musíte být po celou dobu na pozoru. Čeká Vás honba za pokladem v Zapovězeném lese, kteří hlídají mozkomorové, pavouci, Troll i Trojhlavý pes Chloupek. Musíte vyluštit šifry a osvobodit vězně z Azkabanu, jinak Voldemort zničí celé Bradavice. Chybět nebude ani populární boj o Ohnivý pohár, výuka kleteb a lektvarů, oblíbený a divoký turnaj ve famfrpálu a hledání zlatonky, relikvií smrti i kamene mudrců. Kouzelníci si budou muset poradit i v bludišti a jezeře. Celotáborová hra vyvrcholí zmařením pokusu o Voldemortovo zrození.

Zažijte s kolektivem známých i prozatím neznámých kamarádů 8 dní plných dobrodružství, zábavy a legrace. Čeká nás spousta zajímavých her v lese, na louce i v bazénu, báječné aktivity a bláznivé soutěže uprostřed krásné a čisté beskydské přírody, celotýdenní dobrodružná táborová hra spojená se soutěžemi, dobrodružstvím a zábavou, v níž hlavní roli sehraje sám Harry Potter. Každý den se vydáme v jeho stopách i ve stopách obávaného Voldemorta.
A to není zdaleka všechno, co bude náplní našeho tábora. Jeho součástí je plavání ve velkém venkovním zděném bazénu (15 m), kde budeme pravidelně chodit soutěžit a dovádět. S těmi odvážnějšími zavítáme i na kouzelnou přehradu. Pokud nám počasí nebude přát, schováme se do vnitřního bazénu hotelu Duo. Děti zažijí nejen oblíbenou Superstar a Talentmanii, ale řadu dalších velmi oblíbených zábavných her plných legrace a vyzkoušejí si také karaoke. Nebude chybět celá řada sportovních soutěží, turnajů, karneval, famfrpálová bitva a naše vyhlášené diskotéky a večerní zábavný program i ohňostroj. Kdo si u nás vyzkoušel jízdu na koni nebo psím spřežením, ví, že jízda je  nezapomenutelným zážitkem!
Na táborníky čekají netradiční zážitkové hry, soutěže a sporty na zdravém vzduchu v lesích a okolí přehrady o pěkné odměny, hledání pokladu, střelba ze vzduchovky i foukaček, adrenalinová lanová dráha, stezka odvahy (pro starší speciální), diskotéky, čarodějnický bál s tombolou, karaoke, dle počasí pozorování noční oblohy profesionálním dalekohledem, návštěva jízdárny a farmy, kde se děti svezou na koni.
Celý tábor je koncipován tak, aby se rovnoměrně prolínaly aktivity a hry v přírodě se sportem společně se získáváním různých dovedností.

UBYTOVÁNÍ A PROSTŘEDÍ
Ubytování je ve stylu hotelu hned u lesa v horském Rekreačním středisku „Pekárny-Rališka“, které má dlouholeté bohaté zkušenosti s pořádáním ozdravných a letních táborů. Deštivé a špatné počasí nám rozhodně vadit nebude, jelikož je ubytování zajištěno přímo na středisku ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (WC, sprcha). Součástí střediska je i několik kluboven, včetně televizní s videem, kde budou v případě deště probíhat aktivity a večer programy, karneval a diskotéky. K dispozici je i kulečník, stolní fotbal, ping pong, tenisový kurt, dětské hřiště, houpačky, prolézačky, kolotoč, pískoviště, ohniště a nedaleký venkovní vyhřívaný bazén (15m). Rekreační středisko je umístěno v prostředí krásné a čisté přírody obklopené jehličnatými lesy a v bezpečném místě, kde nejezdí auta. Kolem střediska je velmi prostorná plocha na nejrůznější aktivity. Středisko bude k dispozici pouze táborníkům!!!
Adresa: Rekreační středisko Pekárny-Rališka, 756 57 Horní Bečva 0162. Více o hotelu v odkazu Ubytování

ZPŮSOB DOPRAVY
Předběžně Bohumín - odjezd 14.00 Masarykovo náměstí, Ostrava - odjezd 14.45 parkoviště před Domem kultury, 28.října 124, Frýdek-Místek - odjezd 15.15 z parkoviště u Tesca. Vlastní doprava - příjezd v 16.00. Pokud budete chtít využít vlastní dopravy dítěte na tábor, můžete uplatnit slevu 200 Kč. Odjezd bude ještě upřesněn prostřednictvím SMS nebo emailem v pokynech všem přihlášeným do 30.6. Nabízíme možnost vyzvednutí vašeho dítěte našimi vedoucími, kteří je bezpečně vyzvednou přímo na nástupišti. Následně se děti pod dozorem vedoucích přemístí na nedaleké hlavní odjezdové místo zájezdového autobusu na Horní Bečvu.
Příjezdy do Ostravy:
Ve směru od Brna: linkovým autobusem Student Agency - příjezd v 14:15 hodin na ÚAN Ostrava nebo vlakem dopravce České dráhy R Radegast - příjezd na hl. nádraží Ostrava v 14:27.
Ve směru od Prahy: vlakem Pendolino - příjezd na hl. nádraží Ostrava 14:44.
Při návratu z rekreace proběhne doprava dětí shodně jako při odjezdu, jen v opačném pořadí, kdy vedoucí dítě bezpečně posadí do linkového autobusu nebo místenkového vlaku.

CENA ZAHRNUJE
Stravu 5x denně podle norem školního stravování, pitný režim, ubytování v pokoji hotelového typu, lůžkoviny, dopravu autobusem, kompletní program, výchovný a zdravotnický personál, správu táborového webu, náklady na věcné odměny, diplomy, ohňostroj, materiál pro rukodělné činnosti a hry, rekvizity, bazén, karaoke, jízdu lanovkou nebo vstupy na atrakce, jízdu autobusem na výlet, jízdu psím spřežením nebo jízdu na koni, ohňostroj, originální tričko a další překvapení!!!
Exkluzivně táborové on-line zpravodajství - každý den můžete své dítě pohodlně sledovat přes internet na aktuálních fotkách a videu v táborovém deníku Denní věštec a dozvědět se tak o aktuálním dění na táboře, a to na našich webových stránkách. Nepřetržitě můžete zasílat vašim dětem vzkazy mejlem přes naše internetové stránky (odkaz Soví pošta).

ATRAKTIVNÍ VÝLETY
Podle počasí, zájmu a zdatnosti dětí vybereme z těchto atraktivních výletů.
Nejpopulárnější výlet - LETNÍ PARK BÍLÁ (atrakce + vodní svět + lanový park) + koloběžky!  Nabízí velké množství aktivit pro děti - letní tubing (pojízdný pás nahoru a v duši po 40m dráze dolů), velký skákací hrad, „závodní“ okruh pro šlapací auta, ráj skluzavek (6 tří-metrových skluzavek, díky kterým je zdolání svahu hračkou a velkou zábavou), trampolína, Zbojníkova překážková dráha, minizoo. Naučí se rýžovat drahokamy nebo jako archeologové vykopávat kosterní pozůstatky. Vodní svět - v malém vodním světě děti zjistí, co vše dokáže voda. Lanový park - kde děti mohou překonávat opravdové lanové překážky bez nutnosti použít jistící prostředky (úvazky, karabiny, lana). Soustava nejrůznějších lanových překážek uspořádaných za sebou tak, že tvoří dráhu na kmenech stromů. Bezpečnost proti pádu z výšky je zajištěna záchytnými sítěmi. Na koloběžkách kolem řeky čeká děti nádherná projížďka až k Obůrce, kde mohou spatřit i bílého jelena. Větší děti nad 12 let vyjedou s koloběžkami lanovkou až na vrchol hory Zbojník, odkud sjedou po vyznačené cestě koloběžkami až dolů.

PUSTEVNY A TARZANIE
Na své si přijdou odrostlejší děti, ale i ty nejmenší. Navštívíme největší lanové centrum v ČR vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti do 140 cm výšky si mohou prolézt dětskou trasu osmnácti překážek ve výšce 2-4m nad zemí.  Po celé trase jsou děti jištěny speciálním samojistícím systémem zaručující stoprocentní bezpečnost. Větší děti se mohou odvážit na juniorskou trasu, kde na dvaadvaceti překážkách mohou porovnat své schopnosti s kamarády. Na této trase platí speciální pravidlo o pomoci dospělého dítěti, čili je dovoleno lézt na jedné překážce dvěma lezcům. Zdatnější a starší táborníci si rádi projdou náročnější trasy jako zelená a žlutá s mnoha úžasnými a dlouhými sjezdy, nebo i nejnáročnější černou trasu. Odvážní si rádi vyzkoušejí i skok ze 13 metrů. Vyjedeme sedačkovou lanovkou nahoru a pak půjdeme malebnou Naučnou stezkou Čertův mlýn, která vede z Pusteven na Martiňák a do Horní Bečvy přes svahy masivu Čertova mlýna a prochází kolem jezírka Mořské oko. Stezka má ve znaku Čertův stůl - unikátní skalní útvar.

VSETÍNSKÉ VRCHY
Nádherný výlet z Bumbálky po hřebenech s úžasnými výhledy nejen na celé Beskydy. Projdeme kolem pramenu Vsetínské Bečvy až na unikátní rozhlednu Sůkenická (někdy nazývána jako rozhledna Čarták), odkud je nezapomenutelný panoramatický výhled na Lysou Horu, Javorníky, slovenskou Malou a Velkou Fatru a Tatry. Vyšlapeme nenáročnou cestou na nejvyšší horu Vsetínských vrchů - horu Vysokou a s krásnými výhledy na krajinu sestoupíme přímo k tábořišti do Horní Bečvy.

ZBRAŠOVSKÉ JESKYNĚ
Tyto aragonitové jeskyně leží v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit.

BEZPEČNOST
Tábor probíhá v rekreačním středisku a areálu Pekárny - Rališka, které je vyhlášené a dlouhodobě zaměřené na pobyt dětských kolektivů. Středisko je umístěno přímo u lesa, kde nejezdí auta. O děti se po celou dobu pobytu bude starat zkušený a řádně vyškolený táborový personál včetně profesionálního zdravotníka. Osvědčený kolektiv pedagogických pracovníků, kteří rizika nepodceňují, umí jim předcházet a v případě problému je i řešit. Všichni mají
zdravotní potvrzení pro oddílové vedoucí. Bezpečnostní program vychází ze zásad maximálního snížení rizika úrazů a dalších nehod či krizových situací při pobytu dětí na letních táborech. Úrazy při pobytu dětí na táboře nelze stejně jako kdekoliv jinde zcela vyloučit, ale dá se jim ale účinně předcházet, například pečlivou volbou programu a neustálou přítomností vedoucího u oddílu.

CO SI VZÍT SEBOU
Jaké dětem zvolíte oblečení, to necháme na vás. Každopádně by mělo být do přírody. Důležité je, aby měly gumáky, pevnou obuv, pláštěnku, plavky, baterku, repelent (i na klíšťata), opalovací krém, sluneční brýle, kšiltovku, šátek nebo klobouk na hlavu, přezůvky, hygienické potřeby včetně šamponu, kapesníky, batůžek a láhev na pití. Dětem prosím přibalte krepový papír, pero, tužky, pastelky a deník na zápisky, jakékoliv čarodějnické rekvizity, masky a převleky na karneval. Pokud vaše dítě bere léky, zalepte je do sáčku označeného jménem dítěte a předejte u autobusu zdravotníkovi. Kapesné necháme na vašem uvážení, v hotelu je ale bufet, a pokud bude vaše dítě chtít na lanové centrum Tarzanii nebo do Letního parku Bílá, cena za atrakce je 200 Kč (ostatní vstupy, jízdné apod. hradíme my). Peníze je možno předat při nástupu vedoucímu.

Při pobytu vašeho dítěte na táboře nepodceňujte význam korespondence. Zejména v případě těch menších není od věci poslat první dopis, pohled nebo Soví poštu už s předstihem, aby vzkaz dorazil hned v prvních dnech, kdy si děti na táboře teprve zvykají, případně dát pohled při odjezdu vedoucímu.

ZÁSADNÍ INFORMACE
Tábor začíná v sobotu 17.7. 2021 (sraz u autobusu ve 14 hodin, upřesníme v pokynech ) a končí v sobotu 24.7. 2021 obědem. Příjezd bude přibližně v 11:00 (upřesníme v pokynech).
DŮLEŽITÉ: Nejpozději při nástupu na tábor, raději však zašlete, odevzdejte v obálce  se jménem dítěte kopii nebo průkaz zdravotní pojišťovny a „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci“  (viz. také odkaz dokumenty ke stažení) potvrzený dětským lékařem. Potvrzení lékaře je možné použít i dříve vydané, např. pro školu v přírodě, avšak ne starší dvou let. Bez těchto dokumentů nemůže být dítě na tábor přijato!!!! Prohlášení o bezinfekčnosti podepíšete u vedoucího tábora v den odjezdu u autobusu.

ZPŮSOB PŘIHLÁŠENÍ
ČTĚTE POZORNĚ!
Vyplníte závaznou Přihlášku včetně Prohlášení rodiče a Posudek o zdravotní způsobilosti (viz. odkaz dokumenty ke stažení) ve všech požadovaných kolonkách a oprávněná osoba (rodič) je podepíše. Následně závaznou, řádně vyplněnou a hlavně podepsanou Přihlášku s Prohlášením rodiče odešlete co nejdříve na adresu pořadatele, konkrétně na vedoucí: Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81, Bohumín.
Vlastnoručně podepsané přihlášky můžete také posílat naskenované e-mailem na adresu: taboryvbeskydech@email.cz. Po obdržení přihlášky je účastníkovi rezervováno místo. Celou platbu uhraďte nejpozději do 15. 6. 2021, zálohu ve výši 1000 Kč je nutno uhradit co nejdříve!!!!

Jakmile obdržíme platbu nebo zálohu 1000 Kč, bude Vaše dítě ihned zařazeno do tábora. Do tábora budou účastníci závazně zařazeni podle data přijetí platby  až  do naplnění  kapacity tábora!!! Doporučujeme závaznou Přihlášku, příp. i platbu zaslat co nejdříve, jelikož tábor bývá velmi brzy obsazen.

PLATBA
ČTĚTE POZORNĚ!
Zálohu ve výši 1000 Kč je třeba provést co nejdříve. V případě včasného zaplacení bude mít Vaše dítě jisté místo na táboře. Celou částku je pak nutno uhradit do 15. 6. 2021. Nezapomeňte k základní ceně tábora přičíst objednané DVD s fotkami a Storno připojištění. Bez rodného čísla je dohledání plateb obtížné. Prosíme proto o dodržení povinnost uvést rodné číslo účastníka jako variabilní symbol při platbách, do vzkazu pro příjemce napište jméno dítěte a název tábora a stejně tak na složenkách!!! Platbu je možné provést těmito způsoby:
A) Bankovním příkazem - číslo účtu 256918114/0300, variabilní symbol úplné rodné číslo dítěte bez lomítka.
B) Složenkou - v takovém případě využijte Poštovní poukázku typu A
C) Fakturou -  v  takovém  případě vystavíme na žádost fakturu pro organizaci, která platbu provede.

SLEVY
Sleva 100 Kč: Závazná přihláška zaslaná do 21.3. 2021 a zaslaná záloha ve výši 1000 Kč, dále každý ze sourozenců, účast na jakémkoliv předchozím táboře.
Sleva 200 Kč: účast na dvou a více letních táborech. (sleva 200 Kč na každý tábor!)
Sleva 200 Kč: za vlastní dopravu

V rámci tábora dále nabízíme:
CD potištěné fotkami v obalu s táborovými fotkami ............130 Kč (+39 Kč poštovné)
PŘIPOJIŠTĚNÍ STORNA.......................150 Kč (dostanete zpět 90 %  při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko nebo nenadálé rodinné události, kvůli které by nebylo schopno tábor dokončit. Totéž se týká z uvedených důvodů pozdějšího nástupu dítěte na tábor. 90 %  vratka je za každý den tábora, které dítě neabsolvuje)

Storno podmínky
A) Storno poplatky bez připojištění: Odhlášení do 1.4. 2021 - vrácení celé částky bez manipulačního poplatku 300 Kč. Odhlášení do 8.7. - storno 30 %, do 30.7. 2021 - storno poplatek 50 %
Odhlásíte-li účastníka bez udání vážného důvodu (kromě nemoci apod. - nutné doložit lékařským potvrzením) mezi 1. 8. 2021 a začátkem tábora, poplatek se už nevrací. V případě připojištění storna 90 procent.
C) Možnost připojištění storna za 150 Kč - viz výše u kategorie.
KONTAKTY
Vedoucí tábora: Tábory v Beskydech, z.s. Ivana Zelinová, Kosmonautů 334, 735 81 Bohumín, absolvent kurzu akreditovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s kvalifikací „hlavní vedoucí tábora“

Telefon: 724 014 649
Email: taboryvbeskydech@email.cz
            www.taboryvbeskydech.cz

Pokud jste v těchto pokynech nenašli všechno a něco by Vás ještě zajímalo, zavolejte, napište nebo pošlete email! Rádi Vám odpovíme.


   Srdečně se na Vás opět těší profesorský sbor a celý tým organizace Tábory v Beskydech!!!
2